Forum

Merak Mailde update...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Merak Mailde update ve mail gönderme sorunu hakkında

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
428 Görüntüleme
(@EylulKahraman)
Gönderiler: 41
Trusted Member
Konu başlatıcı

Öncelikle uzun süreden beri misafir olarak ziyaret ettiğim portala üye olmaktan sevinç duyduğumu belirtmek isterim.

Aşağıdaki konuların acemisi olarak bilgilenmem konusunda sizlerin bana yardımcı olacağınızı umuyorum..

VPS sunucuda; MS Win Server 2003, Plesk 7.0 Panelle beraber lisanslı Merak Mail Server 8.0.3 kurulu.

1.  Merak Mailin update bölümünden 9.1 e update edilebilir gözüküyor. Plesk 7.0 sabit kalmak kaydı ile;

• Merak mailin versiyonunu yükseltebilirmiyim?
  • Yükseltmemde bir sakınca var mı?
  • Daha önce bahsi geçen bu programları hiç kullanmadım, ayarlamalarını yapmadım, yükseltme yaparken özel bir işlem yapmam gerekecekmi, özel ayar gibi, yoksa klasik bir update mi olacak?

2. Yukarıdaki sistemde Merak Mailde tanımlı olan bazı adreslerden hotmaile mail gitmiyor. Gönderilemeyen eposta adresine hata mesajı olarak aşağıdaki mesaj geliyor :

The original message was received at XXX, gg.aa.yy SS:dd
         ----- The following addresses had permanent fatal errors ----- <[email protected]>
        ----- Transcript of session follows ----- ... while talking to mx4.hotmail.com
      >>> MAIL From:<[email protected]>
      <<< 550 OU-001 Mail rejected by Windows Live Hotmail for policy reasons. Reasons for rejection may be related to content with spam-like characteristics or IP/domain reputation problems. If you are not an email/network admin please contact your E-mail/Internet

ve ekte gelen details.txt dosyasında da

Reporting-MTA: DNS; localhost
      Arrival-Date:
XXX, gg.aa.yy SS:dd
      Original-Recipient: RFC822; <[email protected]>
      Final-Recipient: RFC822; <[email protected]>
      Action: failed
      Remote-MTA: DNS; mx4.hotmail.com
      Last-Attempt-Date:
XXX, gg.aa.yy SS:dd

Sorunun kaynağını ve çözümünü bulamamda yardımlarınızı rica ediyorum.
Şimdiden teşekkürler.

Gönderildi : 27/11/2008 13:31

(@sakirarslan)
Gönderiler: 300
Reputable Member

ip no nu sipam listesine alıp block lamış sanırm ....

Gönderildi : 27/11/2008 14:40

(@EylulKahraman)
Gönderiler: 41
Trusted Member
Konu başlatıcı

Tam anlatamadım galiba aynı ipden çıkan bazı maillerde var bu sorun. Diyelimki 20 adet e-mail adresim var, bunlardan sadece 5 inde bu sorun var.

Gönderildi : 27/11/2008 23:52

Paylaş: