Forum

BootIt Next Generat...

Bildirimler
Hepsini Temizle

BootIt Next Generation Nedir? Kurulumu Nasıl Yapılır ?

17 Yazılar
4 Üyeler
0 Reactions
719 Görüntüleme
(@ilkerGulec)
Gönderiler: 80
Estimable Member
Konu başlatıcı

Post başlığında adı geçen makaleyi okudum (Mustafa Kaşıkçı) image alma vs. diğer makalede anlatacağını söylemiş ama onu bulamadım.

Soruna gelince; bu program 1 pc de birden fazla işletim sistemi varsa istenileni açmamızı sağlıyor sitesinde linux sistemler içinde bilgi vermiş. yapmak istediğim bu programla hem windows hemde linux tabanlı işletim sistemlerini seçip kullanabilmek ama sadece windows yada sadece linux olabiliyor ikisi aynı anda nasıl olabilir?

Gönderildi : 17/11/2008 02:01

(@rafets-ayata)
Gönderiler: 3820
Üye

Merhaba,

Elimizde çok fazla makale olduğundan yayınlanma süresi biraz geççikebiliyor. Mustafa Bey konuyla ilgili olarak size portalımız üzerinden en kısa sürede yanıt verecektir.

Gönderildi : 17/11/2008 03:52

(@mustafakasikci)
Gönderiler: 811
Noble Member

Merhabalar,

Boot Ng nin ikinci bölümüde bitti geçen hafta yayınlanacaktı arada kaynamış sanırım.Bu hafta kesin portaldan okuyabileceksiniz.

Sorunuza gelince Aynı anda derken hem linux hemde windowsu kullanmak istiyosanız Vmware tarzında birşey kullanmanız gerekiyor.

Ama boot ng üzerinde linux kullanabiliyorsunuz.

Sevgiler.

Gönderildi : 17/11/2008 12:57

(@ilkerGulec)
Estimable Member
Konu başlatıcı

İlginiz için teşekkürler yapmak istediğim gerçek fiziki makinada hem windows hemde linux boot ıt ng programı aracılığı ile kullanmak yani boot it ng programının içinden linux yada windows OS seçerek başlatıp kullanma

Gönderildi : 17/11/2008 18:25

(@mustafakasikci)
Noble Member

Yapabilirsiniz tabi.

Gönderildi : 17/11/2008 18:57

(@ilkerGulec)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Yayınlanacak olan makaleyi okuduktan sonra mı yapabilirim nasıl yapabilirim?

Gönderildi : 17/11/2008 20:16

(@mustafakasikci)
Noble Member

Yeni bir bölüm oluşturup Boot menüye bağladıktan sonra kurmaya başlayabilirsiniz.

Makalenin yeni bölümünü beklerseniz daha güzel olur.

Gönderildi : 17/11/2008 21:45

(@ilkerGulec)
Estimable Member
Konu başlatıcı

yeni bölümü beklemeye devam.... ama bu dediğimi yapana kadarda sizi biraz yoracağım:) teşekkürler..

Gönderildi : 18/11/2008 00:38

(@MustafaKURU)
Gönderiler: 388
Honorable Member

Merhabalar makalenizde Öncelikle bir adet Boot Ng bootable cd ediniyoruz demişsiniz.

Fakat bunu nasıl ediniyoruz ? Programı download ettim CD'ye yazdırdım fakat PC'yi CD-ROM'dan başlattığımda makalenizdeki gibi siyah ekran gelmiyor....

Gönderildi : 12/12/2008 17:18

(@mustafakasikci)
Noble Member

İndirdiğiniz dosyayı görmediğim için tahmini bir cevap vereyim (:

Sanırım indirdiğiniz dosyayı direk cd ye attınız.

Eğer indirdiğiniz program .exe vs gibi bir uygulama ise bu program aracılı ile boot cd veya disket oluşturacaksınız veya imaj..

Daha sonra bu oluşan kalıp dosyasını cd ye yazdırdığınızda boot edebileceksiniz cd den..

İsterseniz indirdiğiniz dosyaların ekran görüntüsünü ekleyin ona göre çözelim. 

Gönderildi : 12/12/2008 17:48

(@MustafaKURU)
Honorable Member

Dökümanın yayınlandığı sayfadaki verdiğiniz web sitesinden download ettim. http://www.terabyteunlimited.com/index.htm

BootIt Next Generation

İçerisinde BOOTITNG.EXE ve geri kalan dosyalar var BOOTITNG.ISO oluşturuyorum ama 1.45 MB işin içinden çıkamadım açıkçası. Şimdiden ilgine Tşkç

Gönderildi : 12/12/2008 17:56

(@mustafakasikci)
Noble Member

Neroyu açıp kalıbı diske yazdır seçeneğini kullanının oluşan iso dosyasını gösterin..

CD BOOT olacak. 

Gönderildi : 12/12/2008 18:07

(@MustafaKURU)
Honorable Member

1.45 MB boyutunda ISO kalıbı yaptı ve CD ye bastım CD-ROM'dan başlattım ama siyah bir ekran geldi öylece kaldı. Bu arada Wm Ware ve DAEMON Tools Lite çalışıyorum

Gönderildi : 12/12/2008 18:21

(@rafets-ayata)
Üye

1.45 MB boyutunda ISO kalıbı yaptı ve CD ye bastım CD-ROM'dan başlattım ama siyah bir ekran geldi öylece kaldı. Bu arada Wm Ware ve DAEMON Tools Lite çalışıyorum

Merhaba Sn. Mustafa KURU,

İndirdiğiniz dosya içerisindeki makedisk.exe çalıştırın daha sonra adımları ilerletin ekran kartı seçiminde en alttaki seçeneği seçiniz. Bu şekilde en oluşturacağınız iso'nun içeriğini hazırlayıp en sonunda bir iso dosya yapın. Bunu ister Cd yazın isterseniz wmware ortamında iso kalıp olarak kullanın çalışacaktır.

Gönderildi : 12/12/2008 18:31

(@MustafaKURU)
Honorable Member

Ellerin dert görmesin Rafet Bey çok çok teşekkür ederim sorun çözülmüştür tek yapmam gereken VGA seçiminde en alttakini seçmekti tabi adaş sanada Tşk ederim 🙂

Gönderildi : 12/12/2008 18:37

(@rafets-ayata)
Üye

Rica ederim. Geri bildirim için ben teşekkür ederim. Tabi makale sahibi Mustafa'ya bu güzel programı bizlere tanıttığı için bir kez daha teşekkür ederiz.

Gönderildi : 12/12/2008 18:42

(@rafets-ayata)
Üye

Sorunuz sanırım database geri yüklendiği için silinmiş. Ben sorunuza yanıt vereyim : HDD - 1 görünmemesinin nedeni disk yönetimi makalesine dikkat ederseniz orada 2 disk mevcut bu nedenle HDD -1 görünüyor.

Diğer makalede ise sadece 1 disk kullanılmış bu nedenle HDD - 0 görüyorsunuz. Buradaki olay partition değil diskten kaynaklı. Makaleyi tekrar gözden geçirirseniz göreceksiniz.

Gönderildi : 12/12/2008 19:17

Paylaş: