Forum

Anti Virüs Yaz...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Anti Virüs Yazılımı hk.

21 Yazılar
8 Üyeler
0 Likes
1,870 Görüntüleme
(@ozgurdaghanci)
Gönderiler: 262
Reputable Member
Konu başlatıcı

Herkese Merhabalar,

Şirketimizde 120 kullanıcılı Kaspersky Endpoinr Security kullanmaktayız son zamanlarda inanılmaz derece sıkıntılar yaşıyoruz örnek verecek olursam windows update çekiyor cilent bilgisyarı o update den sonra virüs programı uyumsuzluga düştükten sonra açılmıyor kalvye mouse çalışmıyor gibi ve bunla beraber karşılaştıgımız diğer bir sıkıntı ise son zamanlarda windows 10 1803 update geçtikten sonra kullancının proflinin yüklenmemesi açılmaması ve pc de hiç bir işlem yapamama gibi sorunlarla karşılatık ve virüs programını kaldırdıktan sonra pc nin hiç bir sorun yokmuş gibi çalıştıgını gördük teknik destek uzmanlarıyla görüştük onlar bize güncellme dosyası yolladı o dosyayı tün clientlera gönderdik security center üzerinden kendi makinemde 1803 updat kendim yukledim ve ne olacagını gözlemledim kullanıcı profılım yuklenmedi ve hata verdi güvenli modda imzaları devre dışı bırakmaya çalıştık olmadı derken makıneyi formatlamak zorunda kaldık uzamandır kullandıgımız ve memenun olduğumuz virüs programımız artık bizi geçekten yormaya başladı yanı bu sene sonun gerekırse degıştırmeyı duşunuyorum gibi artık ama kararsız kaldım Trend Micro ürününe geçmeyi düşünüyorum aranızda kullanan arkadaslarım varmı nasıldır tavsiye dermisiniz yoksa başka önerileriniz varmıdır şimdiden teşekkürler.

Gönderildi : 17/05/2018 18:12

(@huseyinaltin)
Gönderiler: 169
Estimable Member

Merhaba,

TrendMicro iyidir ve size çok fazla birşey bırakmaz. Kaspersky'da olduğu gibi öyle bir advance paneli vs. yoktur. Siz kaspersky ile envanter raporu çıkarabilir ya da uygulama bile dağıtabilirsiniz ama TrendMicro sadece işini yapar. Kaspersky'da olduğu gibi TrendMicro'da da kasılma görülmesi normaldir. Yine tercih edecek olsam TrendMicro tercih ederim.

Buradaki yorumları da okuyunuz.

http://www.cozumpark.com/forums/thread/491637.aspx

İyi günler.

Gönderildi : 17/05/2018 18:38

(@ozgurdaghanci)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Öncellikle Hasan bey soruma yanıtm verdiğiniz için teşekkur ederim dediğiniz gibi envanter raporu ve uyguluma dagıtım işi gerçekleştiriyor envanter raporunu zaten biz eksiksiz takip ettiğimiz için açıkcası pekte önemli değil diye düşünüyorum. Ama insanı üzen nokta ise yıllardır sıkıntısız ve sorunsuz bir şekilde çalışan programımızın son zamanlarda böyle sıkıntılarla  karşılaştırması bizi yoksa sizde biliyorsunuz Kasperky kötü bir virüs prgramı değil ama son olaylardan sonra çok yorulduk ve sıkıldık trend micro kullanan arkadaslarımızda yazarsa memnuniyetlerini daha iyi olacak aslında artıları nelerdır ikisini kıyaslarsak Trend mi Yoksa kasperkymi_? gibi 

sorunlarımdan biride şuydu son zamnalarda bilmiyorum siz karşılaştınızmı Virüs programı açıkken internet sayfası açınca önce sayfa açılmıyor sonra tekrardan enter deyınce sayfaya gidiyoruz gibi felan virüs pgoramını devre dışı bırakıyoruz sayfalar takır takır açılıyor teamviwer açılmama gibi sorunlar fiewall tarafında sıkıntı yok mesela hersey normal ama  teamviwer id vermıyor kullanıcıya erişemiyoruz gibi sorunlar virüs programını kapatıyoruz team çalışıyor gibi gibi tekbik destek her seferinde bişey olmadıgını iletiyor birde o var.

Gönderildi : 17/05/2018 18:50

(@resulsoydas)
Gönderiler: 1627
Noble Member

Kaspersky'ın mevcut versiyonu Win10 1803 ile uyumlu değil. Yeni versiyon mutlaka yayınlanacaktır. Ben de bunu 1803'e update etmek isterken fark ettmiştim. Hatta bir postta da yazışmıştık.

Gönderildi : 17/05/2018 19:24

(@ozgurdaghanci)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Resul bey merhaba.

evet bir postta yazmıştım ama teknik destek uzmanı arkadaslar uyumlu diyor mr2 paketi yolladılar uyumlu çalışıyor ama bazı pc lerde sıkıntı çıkarıyor kaspersky teknik destek uzmanları mr2 update dosyasını yuklersenız sıkıntı olmaz dediler uyumlu dediler ama bazı pclerde yaptı dedıgım gibi bugun sıfırdan 1803 kurdum çöken pcye mr2 paketini kurdum sıkıntı yok çalışıyor ama korkumuz şu mr2 update dosyasını yolladık tüm clientlara ama wsusu durduk korkudan çünkü mr2 kurulu olan pc çöktü birebir şahit oldum sıkıntı bu yada tamamen endpoint 11 geçeceğiz ondada sıkıntı oldugu söylendi açıkcası ne yapacagımızı şaşırdık sıkıntı bu 

Gönderildi : 17/05/2018 22:27

(@turancoskun)
Gönderiler: 4100
Üye

merhaba,

çalıştığınız partneri bilmemekle birlikte, kaspersky tarafında tr ofis var ise buraya, yok ise global tarafa durumunu net anlatan bir mail gönderin.

global bir marka, hızlı döneceğini düşünüyorum, cevabı tatmin etmez ise farklı ürün noktası size kalmış.

ms tarafında yeni update/versiyonlama süreci, 3.part çözüm üreten tüm yazılım şirketlerini etkilemiş durumda.

poc tarafında marka arayışınız olur ise, comodo tarafınıda incelemenizi öneririm, ürün başarılı.

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 18/05/2018 03:16

(@resulsoydas)
Noble Member

Bence sırf bu nedenle AV değiştirmek mantıklı değil. Geçeceğiniz yeni AV yazılımıda benzer durumda olabilir. Örneğin Trend Micro Meltdown ve Spectre yamalarının yüklenmemesi için duyuru yaptığını biliyorum.

Şimdi kontrol ettiğimde KES'in 11 versiyonu var Global sitesinde. Türkçe göremedim ama. Deneyelim bakalım.

Sayın Trend Micro Müşterilerimiz ve İş Ortaklarımız,

30 Ocak 2018 Salı günü Microsoft'un yayınlayacağı Meltdown ve Spectre'ye yönelik yamayı OfficeScan ve Deep Security müşterilerimizin yüklememesini önemle duyururuz. Konuyla ilgili gelişmeler ve güncellemeler hakkında sizleri bilgilendiriyor olacağız.

Sorularınız için Trend Micro destek ekibiyle iletişime geçebilirsiniz.

Saygılarımızla,
Trend Micro Türkiye

Gönderildi : 18/05/2018 10:46

(@resulsoydas)
Noble Member

Şurada bir uyumluluk tablosu var.

https://support.kaspersky.com/13036#block2

Gönderildi : 18/05/2018 11:11

(@ozgurdaghanci)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Turan bey merhabalar,

Kasperky tr ofisiyle defalarca görüştük böyle birşeyle hiç karşılaşmadık dediler dü bir makinemizi domaine üye olan 1803 update yükledik manuel olarak ama kaspersky sp2 mr2 geçtikten sonra diğer makinlerimizi ise kontrollü geçiş yapacağız gün içerisnde takip edeceğiz sonuç ne olacak ama bir arayış içerisindemiyiz düşünmüyor değiliz.

Gönderildi : 18/05/2018 13:09

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Eset Nod32 öneririm. 15 yıldır kullanıyoruz. Önemli bir sıkıntı yaşamadık. MErkezi yönetim v.s. gibi güzellikler cabası.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 18/05/2018 13:11

(@ozgurdaghanci)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Resul bey merhabalar,

Bizde av dğiştirme taraftarı değiliz uzun yıllardır 10 sene olmuştur kasperky kullanıyoruz ve yıllarca bu üründen sattım şuan it personeli olarak çalıştıgım firmamda kullanıyorum son zamanlarda inanılmaz bir iş yükü opluşturdugu için ve zaman kaybı oldugundan artık sıkıldık bu arada kes 11 demişssiniz biz kurumsal tarafta Kaspersky Endpoint Security kullanıcısıyız bilgilerinize. Zaten Endpoint tarafındada tr versiyon yok Kasperky Endpoint Secuity 11 var oda eng versiyon biz şuanda 10.3.0.6294 versiyonu kullanıyoruz ve windows 10 1803 için mr2 sp2 yükelemiz gerektiğini iletti bize tr ofisi buna ragmen sıkıntı yaşadık gibi düşünün daha önceden gelen seylerde var tabiki.

Gönderildi : 18/05/2018 13:17

(@resulsoydas)
Noble Member

KES(Kaspersky Ende Point Security) aynı ürünü konuşuyoruz zaten 😉

Şimdi ben test'ler yapıyorum.

KES 10 (v10.3.0.6294) yüklü Win 10 1709'u 1803'e update etmek istediğimde "İlgilenmeniz Gereken Şeyler Var" diyor. AV'yi kaldırmamı istiyor.  Bunun üzerine 1803 Update işlemini iptal ettim.

Sunucumda KSC(Kaspersky Security Center) v10.4.343 yüklü idi. Önce bunu v10.5.1781'e update ettim. Ardından KES 11 (v11.0.0.6499) paketini consol'a ekledim. Ve test makinama deploy ettim.

Şimdi Win 10 1709'u 1803'e update işlemini tekrar başlattım. Herhangi bir uyarı ile karşılaşmadım. Update devam ediyor. Şu an %51'de bakalım güncelleme sonrası neler olacak göreceğiz.

Yalnız yeni versiyonlar TR sitesinde yok. Global siteden download ettim. Global sitede de KES için Türkçe Paket yok. Belki daha yayınlanmamıştır.

Bu arada KES v11'in arayüzü oldukça farklı.

Gönderildi : 18/05/2018 13:29

(@resulsoydas)
Noble Member

"Zaten Endpoint tarafındada tr versiyon yok" demişsiniz. Nasıl olur?? Aşağıdaki linkten download edebilirsiniz.

https://www.kaspersky.com.tr/small-to-medium-business-security/downloads/endpoint

Ben TR işletim sistemlerinde TR, EN işletim sistemli makinalarda İngilizce yüklüyorum. :-))

Gönderildi : 18/05/2018 13:39

(@ozgurdaghanci)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Resul bey merhaba,

KES 10 (v10.3.0.6294) versiyonunu kullana biliyorsunuz sıkıntı yok mr2 paketini yükleyip deneyin bence tr teknik mr2 yüklersenız sıkıntı olmaz dedıgınde sıkın tı olmuştu KES 11 zaten çalışıyorki son kullanıcıda 1803 te denedik biz KES 10 (v10.3.0.6294) mr2 üzeriden konuşalım 🙂

KES 10 (v10.3.0.6294) versiyonunu kurup linki indirip kurarmısınız üzerine sıkıntı verecekmi_?

https://products.s.kaspersky-labs.com/endpoints/keswin10/10.3.0.10010/english-int-0.1.0/kes10winsp2_mr2_en_aes256.exe

Gönderildi : 18/05/2018 13:43

(@resulsoydas)
Noble Member

Aslında ben de MR2 olduğunu yeni fark ettim. Ben download yaparken versiyon numaralarına bakıyorum. Aynı versiyonu görünce indirmemişim.

Diğer Service Pack ve Maintenance Relase 'lerde versiyon numaraları değişmiş. ama Service Pack 2'de versiyonlar aynı kalmış. Anlaşılır gibi değil.

Her neyse artık mr2 ile de uğraşamayacağım. Win 10 Client'larda 1803'e geçmek istersem KES v11 yükler geçerim.

https://support.kaspersky.com/13036#block2

This article refers to the following applications:

• Kaspersky Endpoint Security 11 (version 11.0.0.6499)
  • Kaspersky Endpoint Security 10 Service Pack 2 Maintenance Release 2 (version 10.3.0.6294)
  • Kaspersky Endpoint Security 10 Service Pack 2 Maintenance Release 1 (version 10.3.0.6294)
  • Kaspersky Endpoint Security 10 Service Pack 2 (version 10.3.0.6294)
  • Kaspersky Endpoint Security 10 Service Pack 1 Maintenance Release 4 (version 10.2.6.3733)
  • Kaspersky Endpoint Security 10 Service Pack 1 Maintenance Release 3 (version 10.2.5.3201)
  • Kaspersky Endpoint Security 10 Service Pack 1 Maintenance Release 2 (version 10.2.4.674)
  • Kaspersky Endpoint Security 10 Service Pack 1 Maintenance Release 1 (version 10.2.2.10535MR1)

Gönderildi : 18/05/2018 14:06

(@ozgurdaghanci)
Reputable Member
Konu başlatıcı

bizde şuan manuel olarak bir kaç pc de update yapıyoruz Kaspersky Endpoint Security Mr2 yükledik bakalım sıkıntı çıkaracakmı bekliyoruz bir kaç kurban seçtık içeriden 🙂 belkide benım makınamın sıkıntı çıkarması dirverdan da olabilir bazan kaspersky bu tarz uyumsuzluklar yapa bılıyor karşılaşmıştım makınaya özgü bişeyde olmuş oalbilir o an yinede sağlam gitmek lazım içeride 95 cilent var ne olur ne olmaz 🙂

Gönderildi : 18/05/2018 14:22

(@ozgurdaghanci)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Bir kaç makinemizdede 1803 update geçtik sıkıntı yok bilgilerinize yalnız wsus tarafında update decline etmiştik 1803 ü onunla ilgili server tarafına bir konu açacağım herkese fikirleri ve yardımlar için teşekkür ederim.

Not: Update Manuel olarak cilent tarafına yüklenmiştir. Bigilerinize.

Gönderildi : 18/05/2018 16:48

(@gokhansezen)
Gönderiler: 53
Trusted Member

Merhaba Arkadaşlar,

Kaspersky Security Center sürümünü 10.5.1781 e yükselttim.

Diğer yandan 2 gündür peyderpey client tarafında da antivirüs sürümlerini yeni sürüme ( KES 11.0.0.6499 ) güncelliyorum.

Sunucu tarafında hangi Kaspersky sürümünü kullanmamı tavsiye edersiniz.

Ör : A.D. / DNS / DHCP / File Server / 2008 R2 / 2012 / 2016

KES 11 mi kullanmalıyım yoksa Kaspersky Security For Windows Server ( 10.3.0 ) mi tercih etmeliyim.

Not: Client tarafında windows 10 sürüm 1803 güncellemesi alan PC lerde kaspersky güncellemesi mutlaka yapılmalı yoksa antivürüs servisleri çalışmıyor. Ben sorun yaşamıştım açıkçası.

Gönderildi : 30/05/2018 21:15

(@resulsoydas)
Noble Member

KES v11 Türkçe sürümü yayınlanmış.  Aşağıdaki linkten indirebilirsiniz.

https://www.kaspersky.com/small-to-medium-business-security/downloads/endpoint

Sunucular için biraz bekliyorum ben. Test için bir sunucunuz varsa onda deneyebilirsiniz. KES v11 'i Client tarafında test için bir kaç bilgisayara gönderdim. Şimdilik bir problem yok. Win 10 1803 ile düzgün çalışıyor. Arabirimi oldukça farklı.

Eski versiyon KES'ler, Win 10  1803 ile uyumlu olmadığından zaten güncelleme esnasında uyumlu olmayan program var diye uyarı veriyor. AV'yi kaldırmanızı yada update etmenizi istiyor.

Gönderildi : 01/06/2018 11:59

Sayfa 1 / 2
Paylaş: