Forum

bginfo uygulaması w...

Bildirimler
Hepsini Temizle

bginfo uygulaması wallpaper değişince gidiyor

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
798 Görüntüleme
(@tuncaypolat)
Gönderiler: 169
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba, domain ortamında bginfo uygulamasını clientlara dagıtarak kullanmak istiyorum. ilk etapta sanal ortamda windows 10 da kurulum yaptım. ekrana bilgiler geliyor, fakat wallpaperi normal yollarla degiştirdiğim anda bilgiler gidiyor. domain ortamında dagıttığımda kullanıcı wallpaperını degiştirdiğinde bilgiler gidicek mi? wallpaperını değiştirsede kalıcı hale getirebiliyormuyuz?

Birde uygulama üzerinde hazır olan scriptler dışında örnekler bulabileceğim bir kaynak var mı?

Gönderildi : 26/03/2017 00:39

(@tuncaypolat)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Sorumun cevabını testlerim sonucu buldum 🙂 sanal ortamda oluşturduğum kullanıcıda wallpaper degiştirdim ve bginfo bilgileri gitti. Sonrasında kullanıcı tekrar logon olduğunda, kullanıcının güncellediğim wallpaperda duruyordu ve script tekrar aktif olarak geldi.

Yalnız şöyle bir sorunla karşılaştım. bilgiler geldiğinde, arka plan resmi kendini sığdırmadı ve genişletti. O zamanda wallpaper saçma göründü tabi. Umarım bunuda kısa sürede çözer burada paylaşırım 🙂

Gönderildi : 26/03/2017 03:55

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

teorik olarak bginfo'yu schedule job olarak belirli periyotlarda çalıştırmak

kullanıcı wallpaper değiştirse de ekrana tekrar bilgilerin gelmesini sağlayacaktır.

iyi çalışmalar

Gönderildi : 27/03/2017 11:50

(@tuncaypolat)
Reputable Member
Konu başlatıcı

teorik olarak bginfo'yu schedule job olarak belirli periyotlarda çalıştırmak

kullanıcı wallpaper değiştirse de ekrana tekrar bilgilerin gelmesini sağlayacaktır.

iyi çalışmalar

Vasvi Hocam merhaba, gpo script ile her logon oluşunda bginfo otomatik olarak açılıyor bunda sorun yok. Şimdiki sıkıntım çözünürlülüğü yüksek pclerde saçmalıyor. wallpaper döşe seçeneği seçili gibi wallpaper resmini yanyana diziyor ve script bilgilerinide altta ve yanda ayrıca gösteriyor. 

stretch seçili wallpaper pozisyonunda. Ama çözünürlülüğü çok yüksek olmayan pclerde normal görünüyor. anlamadım gittim. Ben istiyorum ki kullanıcı istediği wallpaperı koysun ama script bilgileri kaybolmasın. 

ben gpo ile wallpaper ayarladım, buradan wallpaper pozisyonu seçeneği çok diye. herkese wallpaper dağıtıldı. ama logon sicript wallpaper ı değiştiremedi. ben wallpaper değişikliğini gpo ile yaptığım için. üst ou gpo den wallpaper değiştirmesini ayarlamıştım. alt ou gpo de ise bginfo uygulamasını. ama dedigim gibi bilgiler gelmedi.

varmıdır bu sıkıntının bir çözümü. uygulamada sıkıntı yok bilgiler geliyor, ama pozsiyon çözünürlülüğe göre sapıtıyor.

Gönderildi : 27/03/2017 18:20

Paylaş: