Anasayfa » Forum

Prtg'de Backupları ...
 
Bildirimler

Prtg'de Backupları Takip Etmek Hakkında Yardım  

  RSS
Umit DEMİRTAS
(@UmitDEMiRTAS)
Üye

Prtg'de Şöyle sorunum var File Content sensörünü eklediğimizde yedekleme programının çıkardığı log dosyasında  bulunan hata kelimesini nasıl kontrol ettire bilirim Bu Konuda Yardımcı Olur sanız sevinirim

Herkeze İyi Günler Dilerim

Alıntı
Gönderildi : 22/03/2017 20:34
ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Üye

https://www.paessler.com/manuals/prtg/file_content_sensor

CevapAlıntı
Gönderildi : 22/03/2017 21:47
Umit DEMİRTAS
(@UmitDEMiRTAS)
Üye

[quote user="İbrahim YILDIZ"]

https://www.paessler.com/manuals/prtg/file_content_sensor

[/quote] İbrahim bey ilginiz için teşekkür ederim orayı daha önce inceledim sonuç alamadım benim sorunum log dosyasının içerini inceleleyecek hata yazan bölüme bakıcak orada hata:1 yazıyorsa alarm verecek hata:0 yazıyorsa herşey normal gözükecek bunu yapmaya calışıyorum.

Teşekkür Ederim

CevapAlıntı
Gönderildi : 23/03/2017 17:30
ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Üye

Olmayan kısım nedir? ona göre fikir yürütelim. Ben normal de olmadığını biliyordum ama kısa bir arama ile olduğunu öğrendim prtg uzmanı değilim.
Bunu dosyayı network \\ $ üzerinden girerek Search String ile yapabileceğinizi ifade ediyor sayfa. Burada Search Method ve File Encoding kısmı da önemli olur ve log dosyanın da kullanım halinde okunabilir olması gerekli. İçerikte de aranan satırı doğru bir şekilde string etmelisiniz. Sayfa da diğer opsiyonların da ayrıntılı bilgileri mevcut. 
https://kb.paessler.com/en/topic/65515-prtg-file-content-sensor-old-data
mesela buna da dikkat etmeniz lazım. Yaşadığınız sorun üzerinden paessler forumlarından tararsanız daha hızlı çözüm bulabilirsiniz.

CevapAlıntı
Gönderildi : 23/03/2017 20:59
Paylaş: