Forum

Acronis Disk Direct...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Acronis Disk Director 12 - Disk Clone Operasyonu ve a disk read error occurred press ctrl+alt+del to restart hatası

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
902 Görüntüleme
(@MustafaKURU)
Gönderiler: 388
Honorable Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar,

80gb lık çalışan bir sistemin hdd sini söküp usb ile makainaya bağladım ve 100gb lık bir diskide yine usb converter ile pc ye bağladım ve Acronis Disk Director 12 clone yaptım clone yaptığım hdd yi bağlayınca pc açılışta a disk read error occurred press ctrl+alt+del to restart hatası alıyorum CMOS'dan floppy i none yaptım boot'u başlangıcı hdd yaptım ve bu işlemi farklı 3 diskte denedim pc ye sadece usb den klavye ve mouse bağlı.

Not: Clone yaptığım diskte 3 bad sector mevcut ve şuanda pc de çalışır durumda risk max da ( clone yapma sebebim çok özel yazılımlar mevcut ve lisanslamalar almanya üzerinden gerçekleştiği için bir sürü zaman ve para kaybı )

Gönderildi : 27/10/2016 21:03

(@RecepZabun)
Gönderiler: 19
Eminent Member

Merhaba;

Bu durumla çok karşılaştım üretim alanındaki otomasyon pclerinde hdd lerde bad sector oluşuyordu. Acronis ile cloneladıkdan sonra bir bilgisayarda check disk vb. uyguluyordum açılıyordu.

Gönderildi : 28/10/2016 16:51

(@MustafaKURU)
Honorable Member
Konu başlatıcı

Evet zaten ayda bir chkdisk yapiyorum patlamalardqn dolayi ama clone yaptiktan sonra aklima grlmedi amerikalilarin dedigi gibi good idea thank u man deneyecegim.

Gönderildi : 29/10/2016 15:52

(@MustafaKURU)
Honorable Member
Konu başlatıcı

f5 ile safemood veya ckomut satırı ile ilerle karşılama penceresi gelmiyor ne yazıkki saırım diskin os un yüklü olduğu c: diskini farklı bir isimde algılıyor.

Gönderildi : 02/11/2016 14:44

Paylaş: