Forum

Bilgisayarımdaki aj...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Bilgisayarımdaki ajan ekran izleme programı hk.

9 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
585 Görüntüleme
(@GokhanErol)
Gönderiler: 481
Prominent Member
Konu başlatıcı

2 kişi olarak bilgi işlem departmanında çalıştığım şirketteki amirim bütün pclere ekran izleme programı kurmuş. Görev yöneticisinde NLAgentpro ve NLAgentprosvc servislerini görünce anladım. Daha önceki çalıştığım yerde patron istediği için bu programı kurmuştum. Sonradan farkettim ve rahatsız oldum. İzlenmemek için bu servisleri sildim, firewalldan gelen tüm bağlantıları kapat seçeğini seçtim.

Başka bir programın başka isimde servisi vardır ve hepsini bilemem. Dolayısıyla en doğal hakkım olarak ekranımın izlenmesini engellemek istiyorum. Ne yapabilirim?

Gönderildi : 02/11/2015 13:47

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18027
_

Zaten bu etik değil ancak sizin oradaki sisteme müdahale etmenizde etik değil. Bunu oradaki sistem sorumlusuna ve iş vereninize iletmenizde yarar var.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 03/11/2015 11:29

(@GokhanErol)
Prominent Member
Konu başlatıcı

Zaten bu etik değil ancak sizin oradaki sisteme müdahale etmenizde etik değil. Bunu oradaki sistem sorumlusuna ve iş vereninize iletmenizde yarar var.

Neredeyse aile şirketi burası. Öyle doğru düzgün bi kurumsallık yok, birilerine söylemek sadece bana zarar olur. Yumurta misaliyim şu an. Fw ayarlarını sadece kendi pcmde yaptım. Cıt yok kimseden. Muhtemelen anladı anladığımı, tekrar yüklemedi.

Gönderildi : 03/11/2015 12:23

(@www-rizasahan-com)
_

Valla adamlar bu  şekilde bilgisayara hakimde helal diyeceğim 🙂 Dediğiniz gibi etik değil. Belki izlemiyor olabilirlerde bundan emin olmak gerekir. Siz zaten işinizi yaptığınız sürece ne izlerlerse izlesinler aslında.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 03/11/2015 12:50

(@GokhanErol)
Prominent Member
Konu başlatıcı

Aslında aman aman bi hakimiyet yok. Sürekli izleyemezler. Tabi işimizle uğraşıyoruz fakat haliyle mailim bazen açık, bazen skpedan birine bişey yazyorsun, bazen kız arkadaşına skpedan bişeyler söylersin. Robot gibi olamaz kimse, öyle bir dünya yok. Tepende kamera olması gibi birşey. Kamerayı sürekli izleyebilirler mi, izleyemezler?

Velhasıl kelam, biri pcnizde ekranınızı görmeye çalışıyor. Nasıl önlenir? Eventten dışardan içeri erişim görülebilir mi ve nasıl? Soruyu keşke böyle sorsaydım, şimdi cevapta vermezsin sen 😉

Gönderildi : 03/11/2015 13:27

(@www-rizasahan-com)
_

Valla firewall kapalı ve özellikle açılmış gelen ve giden yönde bir kural yok ise bu iş zor. 🙂

Gönderildi : 03/11/2015 13:34

(@GokhanErol)
Prominent Member
Konu başlatıcı

Valla firewall kapalı ve özellikle açılmış gelen ve giden yönde bir kural yok ise bu iş zor. 🙂

Eyvallah, şu an için rdp bile kapalı.

Gönderildi : 03/11/2015 13:49

(@recepyuksel)
Gönderiler: 1893
Üye

Merhaba,

Intel Mesh, vPro ile izleyebilirler. vPro varsa anlarsınız ama Mesh in ajanı varmı yokmu kontol etmeniz gerek. Başka bir program daha vardı ama onun adını hatırlayamadım şimdi hatırlayınca yazarım tekrar.

Saygılarımla.

Probleminiz çözüldüğünde sonucu burada paylaşırsanız,
sizin ile aynı problemi yaşayanlar için yardım etmiş olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise "çözüldü" olarak işaretlerseniz
diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 03/11/2015 14:33

(@GokhanErol)
Prominent Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Intel Mesh, vPro ile izleyebilirler. vPro varsa anlarsınız ama Mesh in ajanı varmı yokmu kontol etmeniz gerek. Başka bir program daha vardı ama onun adını hatırlayamadım şimdi hatırlayınca yazarım tekrar.

Saygılarımla.

Teşekkür ederim. İntel mesh güzel birşeye benziyor deneyeyim, ücretli olana kadar.

Gönderildi : 07/11/2015 13:02

Paylaş: