Forum

Mozilla Firefox Ana...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Mozilla Firefox Anasayfa Değişmiyor

17 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
1,389 Görüntüleme
(@emreakdag)
Gönderiler: 234
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Bilgisayarımda yüklü olan firefox mozilla internet tarayıcımda anasayfa değiştirme işlemi yapamıyorum. About:config menüsüne giriyorum değiştiremediğim url sayfasının sol tarafında kilitli yazıyor. Bu kilidi nasıl kırabilirim? Bu kilitli olan sayfa bilgisayarı açtığımda yada yeniden başlattığımda tarayıcıyı açmadığım halde otomatik olarak bu sayfaya yönlendiriyor.

İyi forumlar

Gönderildi : 15/05/2015 20:16

(@mehmetgezginc)
Gönderiler: 115
Estimable Member

adres satırına bu kodu yazdıktan sonra, açılan sayfanın sağ üst köşesinde firefox tarayıcısını yenile butonuna basınız ve tarayıcınızı yeniden başlatınız.

Gönderildi : 18/05/2015 14:20

(@emreakdag)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Peki bu olayı nasıl düzeltebilirm ? Anasayfayı değiştiremiyorum kilitlemiş izinleri.

Gönderildi : 18/05/2015 14:30

(@mehmetgezginc)
Estimable Member

size bu adresten vermiş olduğum dosyaları bir deneyin https://drive.google.com/file/d/0Bx8IiK1XTHRfdXZIQktTWU9jSlU/view?usp=sharing

Gönderildi : 18/05/2015 14:56

(@emreakdag)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Göndermiş olduğunuz dosyalar güvenilir mi? Bu programlar ile kesin çözüm sağlanılabilir mi?

Gönderildi : 18/05/2015 15:13

(@mehmetgezginc)
Estimable Member

Kesinlikle güvenilir ve ben bu şekilde çözdüm format çekmekten iyidir.

Gönderildi : 18/05/2015 16:27

(@emreakdag)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Programları dener çözüme ulaşamazsam size dönüş yaparım. Teşekkür ederim yardımın için

Gönderildi : 18/05/2015 16:32

(@mustafatasci)
Gönderiler: 1643
Üye

Merhaba,

Bilgisayarımda yüklü olan firefox mozilla internet tarayıcımda anasayfa değiştirme işlemi yapamıyorum. About:config menüsüne giriyorum değiştiremediğim url sayfasının sol tarafında kilitli yazıyor. Bu kilidi nasıl kırabilirim? Bu kilitli olan sayfa bilgisayarı açtığımda yada yeniden başlattığımda tarayıcıyı açmadığım halde otomatik olarak bu sayfaya yönlendiriyor.

İyi forumlar

Merhaba,

incelemenizde fayda var

http://oguzhanja.blogspot.com.tr/2013/05/google-chrome-ve-mozilla-firefoxa.html

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 18/05/2015 20:47

(@MustafaKURU)
Gönderiler: 388
Honorable Member

Geçmişte bu sorun ile karşılaşmış biri olarak policy ye rule yazmış rule u silmen yeterli olacaktır

gizli klasörleri göster yap sonrasın da izleyeceğin yol aşşağıdaki gibidir.

C:\Windows\System32\GroupPolicy

Gönderildi : 18/05/2015 20:52

(@emreakdag)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Mustafa bey dosyalarda değişiklik yapamıyorum. Kullanıcı yetkilerini sınırlandırdığı için root olarak giriş yapsam bile ilgili dosyası sildiğim zaman buna yetkiniz yok uyarı mesajıyla karşılaşıyorum.

Gönderildi : 18/05/2015 21:15

(@MustafaKURU)
Honorable Member

Local admin ile giriş yaparak denersen sorun olmaz diye düşğnüyorum dosya izinlerini yoksa bile tekrardan atayabilirsin sonrasında silme yetkisine sahip olacaksındır.

Gönderildi : 18/05/2015 22:00

(@emreakdag)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Kesinlikle güvenilir ve ben bu şekilde çözdüm format çekmekten iyidir.

verdiğiniz programları denedim bilgisayarı yeniden başlattığımda tarayıcı açılmaya devam ediyor.

Gönderildi : 20/05/2015 15:51

(@emreakdag)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Geçmişte bu sorun ile karşılaşmış biri olarak policy ye rule yazmış rule u silmen yeterli olacaktır

gizli klasörleri göster yap sonrasın da izleyeceğin yol aşşağıdaki gibidir.

C:\Windows\System32\GroupPolicy

Burada registry pol uzantılı dosya var hem users klasörü içinde hemde machine klasörü içinde bu dosyayla ilgili bir işlem mi yapmam gerekiyor biraz açıklarmısınız ? herhangi bir dosya yok startup klasörleri içlerinde. Gizli klasörleri göster seçeneğini işaretledim görünen gizli bir dosya yok. 

Gönderildi : 20/05/2015 15:59

(@MustafaKURU)
Honorable Member

Merhaba

ilk önce mozillanın kısa yolunu sağ tuş özellikler diyerek bi aç bakalım yol tarafında istenmeyen link mi eklemiş eğer yönlenen sayfa linki varsa exe" den sonrasını sil yoksa pol un yedeğini al ve sil görelim sonucu

Gönderildi : 20/05/2015 16:04

(@emreakdag)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Bilgisayar açılışında tarayıcı başlatma sorunumu çözdüm. Aynı işlemleri bu bilgisayardada deneyerek çözeceğimi düşünüyorum. Yardımlarınız için teşekkürler.

Çözüme ulaştığım konu linki

http://www.cozumpark.com/forums/thread/462727.aspx

Gönderildi : 20/05/2015 18:51

(@alsnyldrm)
Gönderiler: 70
Trusted Member

Merhaba;

Tarayıcının bulunduğu kısayolu sağ tıklayıp özellikler diyerek yolu kontrol edermisin.

Genelde buraya yapışan ve reklam amaçlı sitelerin linkleri ekleniyor.  

Gönderildi : 30/06/2015 16:58

(@emreakdag)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Cevap için teşekkürler konu çözülmüştür.

Gönderildi : 30/06/2015 17:02

Paylaş: