Forum

veeam backup dosyas...

Bildirimler
Hepsini Temizle

veeam backup dosyası

6 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
657 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

bir sanal makina var. bu makinanın bir full ondan sonrada değişen dosyalarını almak istiyoruz. yani elimizde son ucgunluk yedek olsun her zaman ve nasda cok yer kaplamasın veeam menulerinden hangisini sececeğiz. makele derseniz geniş yazılmış tam hangi secenek anlayamadım yani direk nasa gidince bir full ve son 3 gun değişenler dursun hep

Gönderildi : 20/06/2014 00:52

(@mustafatasci)
Gönderiler: 1643
Üye

Merhaba,

Backup job üzerinde "Restore points to keep on disk" ayarını 3 yaparak istediğinizi yapabilirsiniz. 

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 20/06/2014 11:52

(@FatihAKDOGAN)
Gönderiler: 8
Active Member

Merhaba,

Bu konuyla alakalı benimde bir sorunum var, müsadenizle danışmak istiyorum.

Jop üzerinde "Restore points to keep on disk" ayarı olarak 2 giriyorum. Yani 2 günlük bacup noktası bu makina için yeterli.

Ancak buna rağmen kullanılabilir geri yükleme noktası 5 görünüyor. 5 yine az bu sayı çok artabiliyor. Bu neden kaynaklanabilir? Nerede hata yapıyorum?

Birde bu 5 backup noktalarını elle nasıl silebilirim?

RP2Keep

RP

Gönderildi : 02/11/2015 15:32

(@muratacinci)
Gönderiler: 36
Eminent Member

Selamlar Fatih Bey

Bu sayı aynı sayfanın advanced bölümünde tanımladığınız Active veya Synthetic FUll sıklığına göre daha da fazla artabilir. Nedeni şu, örneğin ctesi full aldınız... üzerine incremental'lar almaya başladınız. bir sonraki full 1 hafta sonraki cumartesi. (haftada bir full) pazar, ptesi, salı... 1+3 = 4 dosya oldu. Siz 3 seçmiştiniz. en eskiyi silerse incremental'ların bağımlı olduğu FUll dosyası silineceğinen elinizdeki dosyalar bir anlam ifade etmeyecektir. bu yuzden silmez... devam eder, ne zamanki eldeki full+incr dosyalar yeterli sayıda kalır, o zaman eskileri siler.. siz bu surectr 12 dosyaya kadar çıkarsınız diskte.

sırf bunu anlatmak için bir ppt dahi hazırlamıştım zamanında..

https://www.dropbox.com/s/bbd6anpuxhwr3cn/Secilenden%20fazla%20restore%20sayisinin%20nedeni.pptx?dl=0

Çözümü için forward forever incremental veya reversed incremental kullanabilirsiniz. ya da full backup sıklığını bu mantığa uygun düzenleyebilirsiniz.

forward forever :  http://helpcenter.veeam.com/backup/80/vsphere/index.html?incremental_forever_backup.html

reversed incremental :  http://helpcenter.veeam.com/backup/80/vsphere/index.html?reversed_incremental_backup.html

aradığınız tüm bilgileri helpcenter'da bulabilirsiniz.

Ürünlerimizin tüm özellikleri ve nasıl uygulandıkları gibi...

Not. 5 noktayı elle sakın silmeyin diskten. retention dogru ayarlanınca kendisi silsin.

Iyi çalışmalar dilerim

Murat AÇINCI

Kıdemli Sistem Mühendisi ve Sistem Mühendisleri Takım Lideri, Veeam Software

Gönderildi : 03/11/2015 02:42

(@FatihAKDOGAN)
Active Member

Selamlar Murat Bey,

Sanırım ihtiyaçım olan "forward forever" kısmı aslında şuan onu kullanıyorum ama dediğiniz gibi mantıksal yaklaşımım yanlış olabilir.

forwarforewer 

Bu adımı uygularken benim hayal ettiğim şuydu :

Gel gelelim bunu bir türlü gerçekleştiremedim. Bu işlemi bu şekilde yürütebilmek için birşeyler yapabilir miyim?

Teşekküler..

Gönderildi : 03/11/2015 17:16

(@FatihAKDOGAN)
Active Member

Merhabalar,

Yine birşey danışmak istiyorum. 🙂

veeam increment

Kartuş yedeğini haftalık olarak almaktayım ancak günlük olarakta increment backupları yedeklemek istiyorum. Resimde görüldüğü gibi klasör içerisindeki increment backupları kopyalasam sorun yaşandığında geri gönebilmek için kullanabilir miyim? Yani veeam yedeklerimi geri attığımda bu backup dosyalarını algılar mı?

Ya da günlük olarak olarak increment backuplarını alabileceğim bir öneriniz var mıdır?

İyi tatiller..

Gönderildi : 13/12/2015 16:15

Paylaş: