Forum

Actfax yetki işleml...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Actfax yetki işlemleri

8 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
426 Görüntüleme
(@huseyinaltin)
Gönderiler: 169
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar,

Şirket bünyesinde Actfax kullanıyoruz ama yetkilendirme tarafında herhangi bir yapılandırma mevcut değil. Arşiv oluşturma hususunda bu konuda sıkıntılar yaşıyoruz. Kullanıcıların faksları silmesini nasıl engelleyebilirim. 

Şimdiden ilgi ve alakanızdan ötürü teşekkür ederim. 

Gönderildi : 09/06/2014 12:10

(@tarikyildiz)
Gönderiler: 193
Reputable Member

(@huseyinaltin)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Tarık bey kusura bakmayın yoğunluktan dolayı geç yanıt veriyorum. Bu sayfayı da incelemiştim ama silmeyi engelleyebilecek bir madde göremedim.

Gönderildi : 11/06/2014 20:17

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4297
Co-Helper

Yetkilerde direk silmeyi engelleyecek bir seçenek yok. Şöyle bir ayar olacaktı ona bakın.
"You can configure this with the menu Extras / Options / General /
Extended Options / Permissions with the parameter “Administrator
permission is required to delete fax messages from the fax list”. When
you enable that option only users with Administrator permission are
allowed to delete faxes."

tabi kullanıcılarda yönetici/administrator hakkı olmaması gerekiyor. Ben yetkilendirme daha önce yaptım ama silmeyi nasıl durdurmuştuk hatırlamıyorum açıkçası.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 11/06/2014 21:25

(@huseyinaltin)
Estimable Member
Konu başlatıcı

İbrahim bey ilginiz için teşekkür ederim. Mevcut olan fax için herhangi bir kullanıcı oluşturmadık. Örnek olarak birisine fax kuruduğumuzda direk bağlanıyor kullanıcı adı şifre yazmıyoruz. Bahsettiğiniz işlem için kullanıcı oluşturup bu kullanıcıya yönetici hakkı vermeyeceğim.

Test ettikten sonra dönüş yapacağım. 

Gönderildi : 12/06/2014 12:00

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Co-Helper

Biliyorsunuz standartta yetkilendirme yapılmadığında admin olarak çalışıyor herkes genelde yetkilendirme yapmayanlar bu şekilde kullanıyor.
Talebiniz için ise kullanıcılar oluşturmalısınız. Aslında her bilgisayara kullanıcı tanımlamadan da uygulamıştım. Group'lar oluşturabilirsiniz bunları departmanlar olarak düşünürsünüz. Faxlar sadece ilgili groupların görebileceği şekilde atanabiliyor tabi bu Tr de düzgün çalışmıyor mesela sekreterya fax'ları ilgilerine göre etiketleyebilir. Client'larda da şifrelerin autologon olabileceği bir bölüm var nadir de olsa tekrar giriş gerekebiliyor.

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 12/06/2014 14:01

(@huseyinaltin)
Estimable Member
Konu başlatıcı

İbrahim bey ilgi ve alakanızdan ötürü teşekkür ederim. Bahsetmiş olduğunuz kısımlardan istediklerimi yapabildim. 2 kullanıcı bıraktım. Birisi Unknown diğeri ise Administrator. Unknown kullanıcısından yönetici yetkisini aldım ve daha önce söylediğiniz şu adımları uyguladım.

"You can configure this with the menu Extras / Options / General / Extended Options / Permissions with the parameter “Administrator permission is required to delete fax messages from the fax list”. When you enable that option only users with Administrator permission are allowed to delete faxes."

Sonrasında;

Extralar / Güvenlik ayarları / Sadece bilinen kullanıcılara ulaşımı kabul et

Kısmını işaretledikten sonra işlem tamamlanmış oldu. Son adım uygulanmadığı takdirde herhangi bir kullanıcı adminin şifresini değiştirebilir durumda olabiliyor.

Tekrardan teşekkür ediyorum iyi çalışmalar. 

Gönderildi : 12/06/2014 17:46

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Co-Helper

Geri dönüş için teşekkürler. Kolay gelsin.

Gönderildi : 12/06/2014 20:07

Paylaş: