Forum

web filtreleme

Bildirimler
Hepsini Temizle

web filtreleme

5 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
396 Görüntüleme
(@umutdurna)
Gönderiler: 31
Trusted Member
Konu başlatıcı

Herkese merhaba

sistemimiz de 1adet dc(server2012) 1 adet web server(server2012) var.

biz kurumda client ların sadece istediğimiz web sitelerini ziyaret edebilmelerini istiyoruz.

Dc yi de yormamak için başka bir pc ye yazılımsal program kurmak istiyoruz. Dc deki dnsi programı kurduğumuz pc ye yönlendirmek istiyoruz, yani root dns olarak programın kurulu olduğu pc yi görsün istiyoruz.

bunu yapabileceğimiz sadece kolay kullanılan web engelleme  programı varmı.

Ve böyle bi sistem düzgün çalışırmı. 

yardımlarınız için şimdiden teşekkürler 

Gönderildi : 06/06/2014 13:37

(@ufuktatlidil)
Gönderiler: 5718
Illustrious Member

Ücretsiz PfSende, UTM Fortigate ürünlerini inceleyebilirsiniz.

Gönderildi : 06/06/2014 13:42

(@resulsoydas)
Gönderiler: 1623
Noble Member

Pfsense ile bu istediğinizi ve daha fazlasını yapabilirsiniz. DNS ile hiç kafa yormayın. Eski bir pc bu iş için yeterli olacaktır.

Ufuk Hocam benden hızlı davranmışsın 😉

Gönderildi : 06/06/2014 13:44

(@umutdurna)
Gönderiler: 31
Trusted Member
Konu başlatıcı

Ufuk bey ve Resul bey cevap için teşekkürler.

Peki nasıl yapılandırmam gerekiyor pc yi.

üstünde tek ethernet kartı mı olacak iki tane ethernet kartı mı olacak. eğer iki tane ethernet olacaksa nasıl yapılandırmam gerekli.tek ethernet kartı kullanılacaksa yapılandırma nasıl olması gerekli.

sistemde metronet ona bağlı olan cisco router ona bağlı olan 3adet switch var. bu pc yi nasıl yapılandırmam gerekli swichten gelen kabloylamı ayarlamam gerekli metronetten gelen kabloyu mu kullanmam gerekli.

Gönderildi : 06/06/2014 16:22

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18026
_

Merhaba,
Biraz fikir verebilir.  http://www.cozumpark.com/blogs/gvenlik/archive/2008/11/02/pfsense-kurulum-ve-ilk-ayarlar.aspx

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 06/06/2014 16:36

Paylaş: