2 locasyondaki open...

Bildirimler
Hepsini Temizle

2 locasyondaki openfire serverin birbirine bağlanması  

RSS
Fatih Gürdal
(@FatihGurdal)
Üye

Arkadaşlar merhaba birbirine ipsec vpn ile bağlı  2 farklı locasyonumda open fire server kullanıyorum mssql server üzerinde ve domain authentication oalrak çalışıyorlar. benin istediğim bu iki serverdaki kullanıcılar 2 locasyonun clientları içinde de görünsün istiyorum. Bunu nasıl yapabilirim. ? 

Alıntı
Gönderildi : 28/04/2014 23:41
Fatih Gürdal
(@FatihGurdal)
Üye

Arkadaşlar sorunun bir kısmını çözdüm ben vpnler arasında conditional forwarding yapmamıştm bu yüzden de dns çözümlemesi yapamıyordum dns çözümlemesinden sonra  diğer domaindeki kullanıcıyı manuel olarak kullanıcı ekle kullaniciadı@openfireserver.domain.local olarak ekleyince diğer kullanıyıcıyı listemde görebiliyorum

Fakat şöyle bişey istiyorum 2 active directory deki kullanıcılarında her hangi bir kullanıcı eklemek zorundak kalmadan aynı client üzerinde olmasını istiyorum bunun bir yolunu bilen varmıdır peki ? 

CevapAlıntı
Gönderildi : 03/05/2014 01:41
Vasvi UYSAL
(@vasviuysal)
Saygın Üye Forum Yöneticisi

domainleri migration ile teke dusurmek isine yarayabilir

bir lokasyonda dc diger lokasyonda adc çalısır ornegin 

CevapAlıntı
Gönderildi : 03/05/2014 16:20
Fatih Gürdal
(@FatihGurdal)
Üye

O dediğiniz evet olur ama büyük bi iş şimdi bütün kullanıcılara yeni profil oluşturmak falan gerekicek onun için sıkın yaşarım çok 

CevapAlıntı
Gönderildi : 05/05/2014 13:24
Vasvi UYSAL
(@vasviuysal)

Forensit profile wizard ile profillerde herhangi bir kayıp yaşamadan geçiş yapabilirsiniz

CevapAlıntı
Gönderildi : 05/05/2014 14:21
halil hafızoğlu
(@halilhafizoglu)
Üye

Aynı işlemi 2 farklı lokasyondaki spark serverları birbirine baglanıp kullanıcılarınını iletişim halinde oomasını sağlamak istiyorum yeni konu acmadan burdan devam etmek istedim,

CevapAlıntı
Gönderildi : 09/07/2015 14:06
Mustafa TAŞCI
(@mustafatasci)

Merhaba,

domainler arasında two way trust yazarak öncelikle bunu domainler üzerinde yapabiliyor olmalısınız, şöyle ki;

siz a domaininde ki bir klasöre b domaininde ki bir kullanıcıya izin verecek yapıyı kurmalısınız,

sonrasında istediğiniz olacaktır. 

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

CevapAlıntı
Gönderildi : 09/07/2015 20:34
Fatih Gürdal
(@FatihGurdal)
Üye

[quote user="Mustafa TAŞCI"]

Merhaba,

domainler arasında two way trust yazarak öncelikle bunu domainler üzerinde yapabiliyor olmalısınız, şöyle ki;

siz a domaininde ki bir klasöre b domaininde ki bir kullanıcıya izin verecek yapıyı kurmalısınız,

sonrasında istediğiniz olacaktır. 

[/quote]

Şu an benin sistemim öyle çalışıyor izin için nereye izin vermem gerkiyor

CevapAlıntı
Gönderildi : 15/11/2015 02:47
Paylaş: