Forum

Acronis snap deploy...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Acronis snap deploy 4 ile imaj almak ve yüklemek

5 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
1,134 Görüntüleme
(@HakanYildirim)
Gönderiler: 9
Active Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar slm;

Kurmam gereken aynı donanıma sahip bir çok makina var ve bende acronis snap deploy ile kurulumu yapmanın en mantıklısı olduğuna karar verdim. server konularında acemi olduğum halde bir masaüstüne server 2008 kurdum ve active directory, dns, dhcp kurulumlarından sonra sitede bulunan ASD 4 makalesini uygulayarak gerekli ayarları yaptım.

hazır olan client makinanın birini networkten boot ettim ve asd yi açtım imaj almak için. problem de bu noktada başladı. imajı server makinaya almak istiyorum. server makinada bir dosya oluşturdum ve paylaşıma açtım bunun için, ama Computer Near Me seçeneği altında paylaştırılmış klasörü bir türlü göremedim. tıklıyorum ama paylaşıma açılmış klasör veya server makinaya dair hiçbir şey gelmiyor. dolayısıyla da imajı client makine üzerine almak seçeneği kalıyor geriye.

server üzerindeki paylaştırılmış klasörü, windows xp-7 mantığına göre yaptım. klasörü oluşturdum. share seçeneğinden paylaşıma açtım. everyone dedikten sonra add butonuna bastım ve permission kısmını co-owner seçtim. 

acaba server üzerindeki paylaşımda mı, client üzerindeki acronis kullanımında mı bir hata yaptım?

teşekkürler.

---------------------------

arkadaşlar yukardaki problem server makinenin ip sini elle girince çözüldü ama bu sefer de şöyle bir hata var. 

acronis açıldıktan sonra deployment e girmek istediğimde siyah ekran üzerinde /bin/ipwatchd  şeklinde başlayıp, libnet.so.1 cannot open shared folder şeklinde devam eden bir hata alıyorum. burayı kendiliğinde atlıyor ve imajı yükleme kısmına geliyor. burdan kendiliğinden imajı yüklemeye geçmiyor. server üzerinde kurulu olan asd dan sağ tuş run dediğimdeyse yüklüyor gibi yapıp yüklemeyi iptal ediyor.

server üzerindeki asd programında yüklemeyi yapamadğı için failed uyarısı var. uyarının kaydına baktığımdaysa aşağıdakiler var;

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Log Entry Details
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Type:          Error
Date and time: 14 Ağustos 2013 Çarşamba 16:27:51
Code:          1 (0x340001)
Module:        52
  Host '192.168.2.20' has failed the deployment.
Additional info:
--------------------
Error code: 1
Module: 52
LineInfo: 9C5A16066A60D516
Fields: $module : "C:\Program Files\Common Files\Acronis\Agent\osd_server.dll"
--------------------
Error code: 2
Module: 100
LineInfo: 876D9AA543F78D10
Message: No Acronis Snap Deploy for Workstation - Deployment License on '192.168.2.10'.

Acronis Knowledge Base: http://kb.acronis.com/errorcode/

Event code: 0x00340001+0x00640002

problem nerde olabilir.

teşekkürler.

Gönderildi : 14/08/2013 16:27

(@borayildiz)
Gönderiler: 675
Honorable Member

acronis uzmanı değilim ancak lisans sorunu yaşamaktasınız

çözümü  varsa lisansı girmeniz yok ise almanız

kaynak  http://kb.acronis.com/content/25345  

Symptoms

1. You start a deployment using Acronis Snap Deploy 4.
  2. Deployment fails with error code 0x00340001+0x00640002

and message similar to the following one:

No Acronis Snap Deploy for Workstation - Deployment License on '<LS_address>'

where <LS_address> is the address of Acronis Snap Deploy License Server.

Cause

There are not enough free licenses of the specified type on Acronis License Server.

Solution

Add free licenses to Acronis License Server so that there are enough licenses for all machines being deployed. 

Gönderildi : 16/08/2013 04:18

(@HakanYildirim)
Active Member
Konu başlatıcı

bora bey cevap için teşekkürler.

ben acronis in sitesinden 15 günlük trial sürümü indirip kurdum. acronis bildiğiniz gibi 15 günlük bir serial veriyor. zaten eğer bu programlar bu işi yapabilirsem lisansı satın alıcaktım ama hala problem devam ediyor.

Gönderildi : 16/08/2013 16:48

(@HakanYildirim)
Active Member
Konu başlatıcı

bora bey gerçekten çok teşekkürler, çünkü problem çözüldü.

benim elimde iki tane trial lisans var. asd'nin help menüsünden add license a girip  "add the fallowing license keys" seçeneği ile kullanmadığım ikinci lisansı ekleyince program problemsiz bir şekilde deploy yaptı.

kolay gelsin.

Gönderildi : 16/08/2013 17:10

(@borayildiz)
Gönderiler: 675
Honorable Member

rica ederim kolay gelsin

Gönderildi : 17/08/2013 03:44

Paylaş: