Forum

Symantec Backup Exe...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Symantec Backup Exec Exchange DAG Backup Hakkında

6 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
422 Görüntüleme
(@erhankarahan)
Gönderiler: 131
Estimable Member
Konu başlatıcı

Herkese Merhabalar;

2 nodlu DAG Yapısı kullanıyoruz.Exchange sunucularımızdan biri A lokasyonunda diğeri ise B lokasyonunda yer almaktadır.B lokasyonundaki database kopyası A  lokasyonunda tutulmaktadır.Backup makinemizde A lokasyonunda yer almaktadır.Sorunumuz ise şu symantec Backup exec altında agent olarak DAG yapısını gösteriyoruz yalnız backup alırken B lokasyonu üzerindeki sunucudan database çekiyor.Ben B lokasyonuna gitmesini istemiyorum.B lokasyona geçerken farklı network VLAN yapımız olduğundan (router vs.) çok fazla gereksiz trafik oluşuyor.Acaba bunu nasıl düzeltebilirim?

Symantec altında Agentlarda nasıl olsa kopyası A lokasyonuna geliyor diyerek A lokasyonundaki sunucunun sadece yedeğini alsam olur mu ?Ben şu haldeki durumda DAGGroup makinemi agent olarak yükledim ve onun  üzerinden aldığım zaman  yukarda bahsetmiş olduğum durum ortaya çıkıyor.Önerilerinizi ve yardımlarınızı bekliyorum.

Şimdiden Teşekkürler...

Gönderildi : 28/06/2012 15:34

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32997
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

Pasif kopyaları al derseniz bu durumda pasif olan kopyalar hangi mailbox sunucusunda ise ondan alacaktır

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 28/06/2012 19:05

(@erhankarahan)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Hakan Hocam Pasif kopyaları nasıl alıyoruz ? Ayrıca Bu olay aktif databaseleri nasıl etkiler.Dag yapısı içinde kopyası alınmayan ama A lokasyonunda olan databaseler var bu ayarı yaptığımız onlarda bi sorun çıkar mı ?

Gönderildi : 28/06/2012 20:26

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Bu durumda olmaz, yani şöyle sen eğer pasif kopyaları al dersen bu durumda kopyası olmayan için ayrıca yedekleme yapman lazım, eğer pasif kopya uzak ofiste ise ve yedekleme yazılımı olan yerde bir kopya yok ise mecburen bu yedekleme yazılımı gidip backup için dosyaları uzak ofisteki exchange sunucusundan alacaktır, bunu yapana kadar bu mailbox veri tabanları içinde kopya oluştur ve tüm pasifleri bir yerden al.

yedekleme için

http://www.symantec.com/business/support/index?page=content&id=TECH145156

Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 30/06/2012 01:06

(@erhankarahan)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Cevap için saolun Hakan hocam konfigurasyonu dediğiniz gibi düzenledim.Şu an sorunsuz A lokasyonundan backup alıyoruz.

Gönderildi : 05/07/2012 22:50

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

rica ederiz

Gönderildi : 06/07/2012 14:42

Paylaş: