Forum

Brightstor arcserve...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Brightstor arcserve backup hakkında

8 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
588 Görüntüleme
(@Muratkucukaltun)
Gönderiler: 26
Eminent Member
Konu başlatıcı

arkadaşlar bu program nereye backup alıyo. c: d: ?

birde mail kutusunu bu programda nasıl boşaltabilirim?

tek tek anlatır yardımcı olursanız sevinirim..

bu programa çok yabancıyım ben...

şimdiden teşekkürler..

Gönderildi : 21/05/2012 20:26

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32997
Illustrious Member Yönetici

Merhaba Murat bey,

öncelikle size tavsiyem aşağıdaki gibi kurulum ve yönetim makalelerinizi incelemenizdir. Ürün son derece kompleks ve başarılı bir yedekleme yazılımı olup bu şekilde forumdan tek tek soru cevap ile ilerlemeniz zor olacaktır.

http://www.arcserve.com/us/products/customer-education.aspx

Yedeği siz nereye almak istiyorsanız oraya alıyor ki zaten yukarıdaki linkte yönetim başlığı altında bu konudan bahsediliyor

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 21/05/2012 22:42

(@Muratkucukaltun)
Eminent Member
Konu başlatıcı

benim şöyle bi sorunum var. internet var ama maillerde gönder al dediğimde bağlantı hatası veriyor. modemi resetleyince 10 dk. mailler geliyor. 10 dk sonra tekrar internete açık ama mailler gelmiyor. benden daha önceki bilgi işlem arkadaşımız server da mail deposu siliyormuş. işte bende oradan şüpeleniyorum dolmuş olabilir. sorun yaratabilir diye. ama mailleri nereye kaydediyor veya hedef olarak nereyi belirlemiş onu bilmiyorum. hedefi nasıl değiştiririm veya nasıl boşaltırım mail deposunu tşk..

Gönderildi : 22/05/2012 11:54

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32997

Mailler sanırım şirket dışında değil mi ? Sizin istemciler yani kullanıcılar mail server olarak nereyi görüyor ? Şirket dışındaki sunucuyu mu yoksa sizin şirket içerisinde bir mail server mı var ?

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 22/05/2012 17:44

(@bilgehanpoyraz)
Gönderiler: 809
Illustrious Member

arkadaşlar bu program nereye backup alıyo. c: d: ?

birde mail kutusunu bu programda nasıl boşaltabilirim?

tek tek anlatır yardımcı olursanız sevinirim..

bu programa çok yabancıyım ben...

şimdiden teşekkürler..

ilk satırda ArcServe backup ile ilgili bir soru var. Ama ikinci satırda mail kutusu ile ilgili bir bilgi var. Sorunu tam olarak anlayamadım.

ArcServe 20yıldan fazladır Türkiyede kullanılan bir programdır. Çok çeşitli ajanlar vasıtası ile bir çok uygulamanın kapatılmadan yedeğinin alınmasını sağlar. Bunlar exchange, sql, oracle gibi sıralanabilir.

bunun yanı sıra mailbox'ı bu programla boşaltamazsınız. Eğer bahsettiğiniz mail sunucusu ise mümkün değil.

Selamlar...

Gönderildi : 23/05/2012 17:54

(@Muratkucukaltun)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Ben kaseti server a takıyorum aylık ve günlük yedek alması gerekir. normalde fakat aylık ve günlük şıklarının yanında kırmızı çarpı işareti var. ne yyapmam gerekir.. bu konuda sıkıntım var.. nasıl yedek alınır vidyo felan varmı yardımcıolabilecek.

Gönderildi : 30/07/2012 18:21

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309

Selam Murat,

ARCServe yedekleme yaparken senin tanımlayacağın yada daha önce tanımlanmış alanlara yedek alır. Bunu Quick Start menüsünde Device Configuration menüsünün altında görebilirsin. Tape tanımlamaları PGRP isimleriyle yada daha önce tanımlanmış gün isimleriyle orada görünecektir. Orada böyle bir tanımlama yoksa ve dolu kaset içerdeyse kırmızı çarpı işareti görünmesi normal çünkü kaset var ama tanımlama yok. Device Configuration menüsünde Tape device'ı tanımlarsan cihazın içine ulaşabilirsin. Ayrıca yine yukarıdaki menülerde yeşil renkte check işaretleri görmelisin. Orada Tape Engine servisi yer alır, o bölümün yeşil olduğundan emin ol. Bu sana tape servisinin çalıştığını gösterir. Yada start - run  - services.msc bölümünden servisleri açarak ARCServe Tape Engine servisi started durumda mı değil mi onu kontrol et. Son olarak lisansların tam mı bunu biliyor musun?

http://support.dell.com/support/edocs/software/pwrs_ca/Manuals/ARC_TLO.PDF

Bu linkte tape cihazlarla ilgili ayarlar var. Oradan bakabilirsin. 

0212 259 00 64 . CA Türkiye'nin telefon numarasıdır. Ürünün lisanslı ise telefonda Bülent Bey'den destek alabilirsin. Benim yönlendirdiğimi söylersen yardımcı olur.

Gönderildi : 30/07/2012 19:16

(@Muratkucukaltun)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Alper bey çok teşekkür ederim. okumuştum cevap dönemedim teşekkür için. Gerçekten çok yardımcı oldunuz. Tekrar tekrar tşk.

Murat KÜÇÜKALTUN

0 507 476 20 20  

Gönderildi : 11/02/2013 14:42

Paylaş: