Forum

Web sayfası gü...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Web sayfası güncelleme takibi kolaylığı hk.

5 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
529 Görüntüleme
(@MertOZTURK)
Gönderiler: 31
Trusted Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar merhaba, Size çok sıkı bir sorum olacak...

Farz edinki, sürekli güncelle butonuna bastığınız veya f5 yaparak takip ettiğiniz çok önemli bir web siteniz var. Sayfadaki güncellenen değerler rakamsal değerler oldukları için takibi bir hayli zor. Bu işlemi nasıl kolaylaştırabilirsiniz ???

Denedğimim yollar. İnternet explorer, firefox, chorme vb programlarda sadece belirli bir süre atanarak o süre aralıklarında sayfayı f5 ettirebiliyorsunuz. Mozilla firefox programında eklenti olarak bu tür programların olduğu söyleniyor. Örneğin web sayfasındaki bir değişiklikte bizlere sesli ve görsel uyarı verebildiği söylenmekte. Yalnız mozilla ya attığım mailden  3 aydır cevap alamadım.

Teşekkürler...

Gönderildi : 03/05/2012 17:49

(@servettarhan)
Gönderiler: 195
Reputable Member

bu dediğin işlemi 
Google Chrome de otomatik zaman ayarlı sayfa yenileme 

eklentisi yapabilirsin adresin yanında küçük bir simge ekleniyor yeşil olduğu zaman otomatik olarak belirlenen sürede sayfayı post ediyor

https://chrome.google.com/webstore/detail/ofojbjgaaddibdfpmmjeonahgbacejid

bu link den chrome eklentisine ulaşabilirsin

Gönderildi : 03/05/2012 18:43

(@TanBora)
Gönderiler: 357
Reputable Member

firefoxun auto refresh ve hard refresh olarak bu işi yapan eklentisi zaten mevcut.Hatta eklentiler arasında refresh yazıp aratırsanız bir kaç tane daha var.

https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/search/?q=refresh&appver=12.0&platform=windows

Gönderildi : 05/05/2012 12:46

(@Anonim)
Gönderiler: 0

monkey li ismi olan eklenti vardı bununla javascript ile bir çok şeyi yapabiliyorsunuz.

bu eklenti ve scriptlerini inceleyin.

hatta kendi scriptinizi yazabilirsiniz belki 

Gönderildi : 05/05/2012 14:33

(@MertOZTURK)
Gönderiler: 31
Trusted Member
Konu başlatıcı

Vakit ayıran arkadaşlara çok teşekkürler. Şu şekilde yaptım.

Mozilla yı kurdum. Eklentiler bölümünden Allert Box ve Reload Every isimli programları kurdum.

Herhangi bir sayfada ilk önce sağ tuş Allert Box seçeneğine basıyorsunuz, bu sayede sayfada herhangi bir değişiklik olması halinde bizi sesli olarak uyarıyor ve ekran alıntısını detaylı şekilde kayıt ediyor. Ardından tekrar sağ tuş Reload Every seçeneğine basıyorsunuz. Bu arada kaç sn içerisinde refresh edeceğini belirleyebiliyorsunuz.

Bu işlem sayesinde takip ettiğim değer sayfasında, her 5 sn de bir değişiklik olup olmadığı kontrol ediyorum. her 5 saniye sonunda bir değişiklik olursa sesli uyarı alıyorum.

İyi Çalışmalar. Teşekkürler.

Gönderildi : 22/08/2012 19:23

Paylaş: