AD haklarıyla uyuml...
 
Bildirimler
Hepsini Temizle

AD haklarıyla uyumlu çalışacak directory programı  

  RSS
Yigit Belevi
(@yigitbelevi)
Üye

Selamlar

2003 SBS sunucumuz üzerinde bazı klasörleri web sayfası üzerinden paylaşmak istiyoruz.Kullanıcılar evde veya dışarıda iken bu dosyalara ulaşmaları bakımından .(Directory listing tarzı bir programla.Copy/Paste yapsın dizin içeriğini listelesin tarzı işler için kullanılacak) Sunucumuzda bu klasörler için gerekli izinleri oluşturduk.Bu izinler ile entegre çalışacak bir program varmıdır bildiğiniz?

Alıntı
Gönderildi : 26/10/2011 15:48
Selçuk HÜNER
(@selcukhuner)
Üye

ftp ile parolalı halde yapabilirsiniz. ilk aklıma gelen bu.

Yada uzak erişimi olan kullanıcılara vpn kurarak local ağdaki gibi  paylaşımlara ulaşabilirler.

SBS 2011 de web tabanlı böyle bir özellik mevcut, web üzerinden paylaşılan klasörlere erişilebiliyor. upload download yapılabiliyor.

CevapAlıntı
Gönderildi : 26/10/2011 19:46
Yigit Belevi
(@yigitbelevi)
Üye

İlgilendiğiniz için teşekkürler

Doğrumu anladım diye teyit etmek istedim,FTP bazlı bağlantı yaparsam paylaşım izinlerim aynen geçerli olurmu? 

Teşekkürler 

CevapAlıntı
Gönderildi : 27/10/2011 07:42
Ugur DEMIR
(@ugurdemir)
Onursal Üye
Authorization Rules kısmından hangi kullanıcıların sayfanıza erişeceğini belirlemeniz gerekir. Boş alana sağ tıklayın ve users komutunu tıklayın.
Bu ekranda All Users ( Bilgisayardaki tüm kullanıcı hesapları), All anonymous users ( Nereden gelirse geldin tüm bağlantı istekleri), Specified Role sor user groups ( Belirlediğiniz guplar), specified users( belirli kullanıcılar ) seçeneklerini seçebilir ve ayrıca bu kuralları belli başlı http istekleri ( get, post vs) içinde uygulatabilirsiniz. 
 
Kullanıcı seçimini de yaptıktan sonra kimlik doğrulama metotlarını seçmemiz lazım. Kullanıcılar Windows kullanıcıları olduğu için Windows kimlik doğrulamasından geçmesi gerek.
 
Kolay gelsin. 
CevapAlıntı
Gönderildi : 28/10/2011 20:08
Paylaş: