Forum

Open Fire - Sparrk ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Open Fire - Sparrk Kullanıcı Listesi

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
450 Görüntüleme
(@enesiscan)
Gönderiler: 66
Estimable Member
Konu başlatıcı

Forumda bulunan makalelere okuyarak ve kurulum videosunu izleyerek openfire server ı kurdum.

client olarak diğer bilgisayardan spark ı da kurdum.Bağlantı denemesını yaptım basarılı oldu.

Yalnız ad ye bağlantı kurmadan server a manuel olarak 5 tane kullanıcı gırdım.

Kullanıcıları spark  programının alt kısmında bulunan kişi arama kısmına * koyup arattıgımız zaman ekledıgımız kullanıcıları lıstelıyor.

teker teker manuel eklemek gerekiyor ve kullanıcılardan onay alınması gerekıyor.

Bu kullanıclar spark otomatık olarak kullanıcı lıstesıne eklenebılırmı ??

spark 

Gönderildi : 06/09/2011 03:04

(@resulsoydas)
Gönderiler: 1631
Noble Member

Evet dediğiniz işlem yapılabiliyor. AD üzerindeki kullanıcılar spark'ın listesine otomatik olarak eklenebiliyor. Yarın size tam olarak nasıl yapıldığını gösterebilirim.

Gönderildi : 06/09/2011 14:42

(@resulsoydas)
Gönderiler: 1631
Noble Member

Active Directory üzerinde Tüm kullanıcılarınızın üye olduğu bir grup oluşturun. Yada böyle bir grup olduğunu varsayıyorum.

Open Fire Admin Console üzerinde "Users/Groups" ardından Groups'a girin.Listeden bu grubu bulun.  Grubun üzerine tıklayıp içine girin. İçerisinde üye kullanıcıları göreceksiniz. "Enable contact list group sharing" işaretli olmalı. Ardından "Enter contact list group name" kutucuğuna Grubun paylasım adını yazıp altındaki ""Share group with additional users" check box'ı işaretleyin. "Save Contact List Settings" i tıklayarak ayarlarınızı kaydedin. Gruptaki kullanıcıların listeye geldiğini göreceksiniz.

Gönderildi : 21/09/2011 17:47

(@enesiscan)
Gönderiler: 66
Estimable Member
Konu başlatıcı

resul arkadasım ılgın ıcın tesekkurler ad kullanıcıları otomatık ekleyebiliyoruz anladığım kadarıyla ama manuel server a gırdıgımız kullanıcıları eklme sansımız elle olacak herhalde sıkıntı ad yapısı mevcut deıl yapıda bunu nası asarız yardımcı olursan sewınırm..

Gönderildi : 27/09/2011 14:43

Paylaş: