Forum

Acrobat Reader dağı...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Acrobat Reader dağıtımı

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
407 Görüntüleme
(@akfinity)
Gönderiler: 6
Active Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar merhabalar. 500 pc kullanıcılı bir şirkette neredeyse tüm kullanıcılarda adobe reader mevcut. ama hepsinde ayrı bir versiyonu kurulu. Bu tip yazılımları sisteminize en koyal ve akıcı şekilde nasıl uzaktan gönderebiliyorsunuz. elimde sms 2003 mevcut  ve 2003 server dc var.

Burada 2 önemli sorunum var. birtanesi ilgili programın exe sine ulaştım ama adobe'dan orjinal msi bulamadım. exe yi msi'a çevirebileceğim en yaygın program hangisidir. Diğer sorumsa  programı sms ile dağıtımına başardım fakar sorun eğer ilgili makinede eski versiyonu varsa sms hiçbir şekilde makineye yeni programı yollamıyor. Bunu GPO ile mi yapmamı önerirsiniz.

Bu tip ufak yazılımları en akıcı şekilde hangi teknik yada yöntemleri kullnarak dağıtıyorsunuz? 

Gönderildi : 28/08/2011 15:43

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba,
http://www.cozumpark.com/blogs/windows_server/archive/2011/01/22/group-policy-kullanarak-exe-uygulama-kurulmas.aspx

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 28/08/2011 16:57

Paylaş: