Forum

Symantec Backup Exe...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Symantec Backup Exec Server 12.0 ve Agent for Windows Systems KURULUM yardımı...

15 Yazılar
4 Üyeler
0 Reactions
547 Görüntüleme
(@anonim)
Gönderiler: 1789
Famed Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Symantec Backup Exec Server 12.0 ve Agent for Windows Systems 12.0  lerinin kurulumu ile ilgili

türkçe veya ingilizce dökümana ihtiyacım var. Hiç bu backup sistemini kuran varmı? Yardımcı olursanız

çok sevinirim.

Gönderildi : 19/06/2008 20:35

(@rafets-ayata)
Gönderiler: 3820
Üye

Merhaba,

Konuyla ilgili ingilizce döküman işinizi görecekse buradan temin edebilirsiniz.

Gönderildi : 20/06/2008 04:13

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Selamlar,

Symantec backup Exec 11d versiyonu var. Fakat servislerini bir türlü çalıştıramadım ? Dolayısıyla programı da çalıştıramıyorum ? Ne yapmamı önerirsiniz.

Aldığım hata şu :

The SQL Server (BKUPEXEC) service failed to start due to the following error:
The system cannot find the path specified.

For more information, see Help and Support Center at http://go.microsoft.com/fwlink/events.asp .

Gönderildi : 01/07/2008 12:09

(@rafets-ayata)
Üye

Merhaba

Çok genel bahsetmişsiniz. Aldığınız hata kodunu paylaşın. OS ve dil nedir ? Yükleme herhangi bir sorunla karşılaşıyormusunuz. SQL var mı yoksa SQL Express mi kuruyorsunuz v.s. daha açık bilgiler verin lütfen.

Gönderildi : 01/07/2008 21:04

(@Anonim)

Windows 2003 Standart.. Ben işe başladığımda yüklenmişti. SQL Express kullanılıyor.. ama servisler bir türlü başlamıyor.. kaldırıp yeniden kurmak istedim ama cd si bile ortada yok 🙂 indirebileceğim bir yer var.. Lisansı alınmış çünkü..

Gönderildi : 02/07/2008 13:14

(@rafets-ayata)
Üye

www.symantec.com adresinden indirebilirsiniz. Hata kodunun event id numarısını verir misiniz kontrol edelim. veya symantec adresinden hata idsine göre çözüm yoluna bakabilirsiniz.

Gönderildi : 02/07/2008 15:26

(@Anonim)

event id 7000 miş

Gönderildi : 02/07/2008 17:04

(@rafets-ayata)
Üye

Merhaba,

Event id 7000 Backup Exec hata sorunu güvenlikle alakalıdır.

Çözüm yolu olarak :

Please try the following steps:
1. Open Windows Explorer and browse to the directory where Backup Exec is installed. The default path is \Program Files\VERITAS\Backup Exec\NT.
2. Right click the VERITAS directory and select Properties.
3. Select the Security tab.
4. Set NTFS security on the VERITAS directory to Everyone with Full Control

Mevcut dizindeki VERITAS klasör izinlerine Tüm herkes için full erişim izni verdiğinizde sorun düzelecektir.

Gönderildi : 02/07/2008 18:48

(@rafets-ayata)
Üye

Eğer bu işlem sorununuzu çözmez ise aşağıdaki repair işlemini uygulayın;

http://seer.entsupport.symantec.com/docs/253199.htm  

Bu işlem esnasında sizden mevcut programın CD'si istenebilir başlamadan önce hazırlamanızı tavsiye ederim.

Gönderildi : 02/07/2008 18:52

(@Anonim)

Rafet bey selamlar tekrar,

Symantec Backup Exec için dediğiniz gibi yapmaya çalıştım.. CD si olmadığı için 11d sürümünü internetten indirdim. Sistemdekini uninstall ederek tekrar kurmak istedim. Fakat Lisans numarası soruyor... Ürünümüz 12 ay lisanslı olarak alınmış fakat lisans numaralarında ya yanlışlık ya da eksiklik var. Acaba yeni lisans numaraları nereden edinebilirim. ?

Teşekkürler

Gönderildi : 04/07/2008 02:01

(@rafets-ayata)
Üye

Merhaba,

Normalde size lisans verildiğinde bir lisans belgeside gönderilir. Bu belgede lisans sahibi geçerlilik tarihi lisans numarası ve account bilgileriniz yer alır. Bu bilgiler ile http://www.symantec.com/tr/tr/index.jsp  lisans numaranın doğruluğunu teyit ettirebileceğin gibi yeniletebilirsinde.

Fakat ben size yukarıda unistall edin demedim ki repair dedin dedim o sırada key sormaması gerekiyor diye hatırlıyorum.

Gönderildi : 04/07/2008 13:19

(@Anonim)

haklısınız da 🙂 cd si elimde olmadığı için internetten indirdiğim kurulum dosyaları ile repair etmedi... Bende kaldırıp tekrar kurmak istedim.

Gönderildi : 04/07/2008 19:56

(@husnu58)
Gönderiler: 8
Active Member

Herkese Merhaba,

Beni bir sorunum var serverların backuplarını Symantec Backup Exec 11d for Windows Servers ile  alıyorum. Hepsinde SQL Server 2005 kurulu ama 1 tane makinaya SQL Server 2008 kurulumunu yaptım şuanda o makinayı Backup ünitesine ekliyorum ama Microsoft SQL Server gelmiyor ondan dolayı o makinanın backup ını  alamıyorum. Acaba SQL Server 2008 desteklemiyormu  Symantec Backup Exec 11d for Windows Servers onun hakkında bilgisi olan varsa  yardım ederse çok memnun olurum.

Herkese İYİ ÇALIŞMALAR..

Gönderildi : 17/09/2009 17:26

(@rafets-ayata)
Üye

Merhaba Sn.Husnu58,

Syamantec backup exec 12.5 ile birlikte windows 2008 desteği verilmeye başladı elinizdeki sürüm desteklemiyor olabilir. Upgrade işlemi yapmanızı öneririm.

Gönderildi : 18/09/2009 15:19

(@husnu58)
Gönderiler: 8
Active Member

Tşk ederim. O zaman Upgrade işlemi yapmak lazım başka çare yok o zaman.

Gönderildi : 18/09/2009 16:58

Paylaş: