free image programı

Bildirimler
Hepsini Temizle

free image programı  

RSS
Kenan Dogan
(@KenanDogan)
Üye

server 2008 r2 için acronics boot deneme surumu kullanabilirmiyim yada onereceğiniz bir yazılım varmı . imajı bir kere alıp saklamak istiyorum.

Alıntı
Gönderildi : 14/05/2011 23:01
Rıza ŞAHAN
(@www-rizasahan-com)
Değerli Üye Forum Yöneticisi

Merhaba boot cdsi olduğu için disk içinde hangi sistem olursa olsun diski gören bir sürümdeki acronisin son süremlerinde artık her disk destekleniyor.Boot cd ile her türlü imajı alabilirsiniz.Ama ücretsiz backup için windows backup ile disk imajını alabilirsiniz.Buna benzer bir windows 7 makalem var.Buradan http://www.cozumpark.com/blogs/windows_7/archive/2010/02/14/window-7-i-letim-sistemi-zerinde-imaj-almak.aspx  yararlanabilirsiniz.

CevapAlıntı
Gönderildi : 15/05/2011 00:31
Kenan Dogan
(@KenanDogan)
Üye

1-windowsn backup ile komple sistemi image alabiliyormuyum yani acronics gibi.

2-aldığım bir imajı vmwarede acabilirmiyim

CevapAlıntı
Gönderildi : 15/05/2011 04:29
Rıza ŞAHAN
(@www-rizasahan-com)

Merhaba,
1-Evet
2-Fizikselde aldığınız imajımı vm üzerinde açmak istiyorsunuz?

CevapAlıntı
Gönderildi : 16/05/2011 00:02
Kenan Dogan
(@KenanDogan)
Üye

rıza bey,

2- server 2008 r2 de server backup ile full iamge alırsam bunu vmware 4.1 uzerinde daha sonra acabilirmiyim. fiizkselde alıcam backup server backup ile

CevapAlıntı
Gönderildi : 16/05/2011 01:15
Rıza ŞAHAN
(@www-rizasahan-com)

Be şekilde convert işlemi daha önce bende merak ettim olmadı ama bunun yerine vmware converter ile mevcut sistemin bir kopyasını sanala çekebilirsiniz.
http://www.cozumpark.com/blogs/virtualization/archive/2009/10/03/vmware-converter-ile-varolan-fiziksel-letim-sistemini-sanalla-t-rmak.aspx

CevapAlıntı
Gönderildi : 16/05/2011 01:37
Kenan Dogan
(@KenanDogan)
Üye

yani server backup ile aldığım image sadece aynı fizikselde geri donduğumde işe yarıyacak. vmware converter ile vmware üzerine sistemi al diyorsun. doğrumu?

CevapAlıntı
Gönderildi : 16/05/2011 14:40
Rıza ŞAHAN
(@www-rizasahan-com)

Evet bu şekilde daha sağlıklı.Vm üzerine almanız iiçin bu şekilde hyper-v üstüne alacaksınız eğer disk2vhd kullanabilirsiniz.

CevapAlıntı
Gönderildi : 16/05/2011 15:41
Paylaş: