Forum

image yazılımları h...

Bildirimler
Hepsini Temizle

image yazılımları hakkında bilgi.

16 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
585 Görüntüleme
(@aykutyilmaz)
Gönderiler: 13
Eminent Member
Konu başlatıcı

Şirket bünyesinde 4 adet server bulunmakta. bunların image dosyalarını oluşturmak daha dogrusu backup olarak kullanabileceğim en iyi yazılım hangisidir. ShadowProtect4 Server diye bir yazılım önerdiler. her server için ayrı ayrı almak zorundaymısız. Ben Acronis den yanayım. Sizce hangisi daha verimli olarak çalışır. Saygılarımla.

Gönderildi : 25/04/2011 17:48

(@ufuktatlidil)
Gönderiler: 5718
Illustrious Member

Acronis öneririm. Universel Restore özelliği ile isterseniz ayrı bir donanıma aldığınız image dosyasını dönebilirsiniz.

Gönderildi : 25/04/2011 18:29

(@aykutyilmaz)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Çok teşekkürler. Benimde tercihim acronisten yana.

Gönderildi : 25/04/2011 20:00

(@ufuktatlidil)
Illustrious Member

Rica ederim.

Gönderildi : 25/04/2011 20:09

(@eroldursun)
Gönderiler: 2170
Famed Member

universal restore ücretli

symantec backup kullanıyorum ek bir yazılıma ve ücrete gerek kalmadan farklı donanıma yükleyebiliyorsun.

Gönderildi : 25/04/2011 20:10

(@ufuktatlidil)
Illustrious Member

Acronis yeni sürümlerinde universal desteği entegre geliyor. Ek ücret ödemiyorsunuz.

Gönderildi : 25/04/2011 20:12

(@eroldursun)
Gönderiler: 2170
Famed Member

teşekkürler bilmiyordum.

Gönderildi : 25/04/2011 20:38

(@OnurARABACI)
Gönderiler: 389
Reputable Member

Acronis yeni sürümlerinde universal desteği entegre geliyor. Ek ücret ödemiyorsunuz.

Hangi yeni surumde ?

http://www.acronis.com/backup-recovery/server-windows/           853$

With optional Acronis® Backup & Recovery 10 Universal Restore
software, administrators can quickly recover a server to dissimilar
hardware or a virtual machine to maximize recovery flexibility while
minimizing business disruption.

http://www.acronis.com/backup-recovery/server-windows/#universal-restore     365$ (This component is not included in the product by default and is licensed separately.)

Gönderildi : 25/04/2011 20:46

(@aykutyilmaz)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Acronis Backup&Recovery 10 Advanced Server ı inceledim biraz. 4 adet server kullanıyorum. her biri için ayrı ayrı mı almam gerekiyor. tek lisans olarak yeterli gelmiyormu? Advanced Server tek bir sunucu üzerine kurularak diğer bütün sunucuların yedeğini alabiliyor diye okumuştum. Yanlış mı anladım. bu konuda yardımlarınızı bekliyorum.

Gönderildi : 26/04/2011 11:48

(@ufuktatlidil)
Illustrious Member

Ben Acronis Backup & Recovery 10 kullanıyorum. Her sunucu için ayrı almanız gerekiyor. Advanced sürümü pahalı bir sürüm. Bütçenize göre düşünüp , alabilirsiniz.

Gönderildi : 26/04/2011 12:01

(@OnurARABACI)
Reputable Member

Ufuk Bey,

Yukarida da sormustum ancak gozunuzten kacti herhalde, hangi acronis versiyonu icinde "universal restore" built-in geliyor paylasabilir misiniz ?

Gönderildi : 26/04/2011 14:11

(@ufuktatlidil)
Illustrious Member

Acronis Backup & Recovery 10 Server f/Windows

Gönderildi : 26/04/2011 14:30

(@OnurARABACI)
Reputable Member

Bu konuyu irdelememdeki amac yakin bir zaman icinde acronis yazilimini kullanmayi dusunmektir.

Bahsettiginiz urunu inceledigimde "Universal Restore" desteginin haricen satin alinmasi gerektigi belirtilmistir. (+ 365$)

http://www.acronis.com/backup-recovery/server-windows/index.html

Acronis Backup & Recovery 10 Server for Windows
simplifies and automates the recovery process, even when you need to recover to dissimilar hardware platforms. With optional Acronis® Backup & Recovery 10 Universal Restore
software, administrators can quickly recover a server to dissimilar
hardware or a virtual machine to maximize recovery flexibility while
minimizing business disruption.

Gönderildi : 26/04/2011 14:39

(@ufuktatlidil)
Illustrious Member

Sene başında bu ürün bana geldi. Universal Restore özelliği ile...1200 usd. civarı bir ödeme yapmıştık.

Gönderildi : 26/04/2011 14:56

(@TuncOnural)
Gönderiler: 77
Estimable Member

Universal Restore için ek bir ücret ödenmiyor.Direk olarak üzerinde entegre geliyor.

Gönderildi : 28/04/2011 21:09

(@TuncOnural)
Gönderiler: 77
Estimable Member

Fakat şöyle bir durum söz konusu Acroniste versiyonlar arasında sıkıntı yaşanmakta. Eski versiyonlar aldıgınız imajı yeni versiyonda açamıyorsunuz, bunun yanı sıra F11 tuş kombinasyonuyla bilgisayarın yerel hafızasında recovery bölümü oluşturmak artısı. Ama ben her zaman Norton Ghost  ' dan yanayım.

Gönderildi : 28/04/2011 21:11

Paylaş: