Forum

Antivirüs Se&#...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Antivirüs Seçimi

19 Yazılar
13 Üyeler
0 Likes
423 Görüntüleme
(@kadirakbaba)
Gönderiler: 895
Noble Member
Konu başlatıcı

Merhaba Arkadaşlar,

Kullanmakta olduğumuz mcafee antivirüs programı sistemleri çok yavaşlattığı için değiştirme kararı aldık.Araştırmalarımızda 3 antivirüs programı arasında kaldık.

Nod32,avira ve trend micro

kurumsal olarak sistem performansını düşürmeyecek olan antivirüs seçiminiz özellikle kullanan arkadaşlar var ise fikirlerini alabilir miyim?

Gönderildi : 20/04/2011 15:27

(@tayfundeger)
Gönderiler: 1935
VMware Guru

Merhaba;

Sistemi en az yoran Antivirüsler'den birtanesi avira'dır. Tavsiye ederim.

Tayfun DEĞER
Cisco Champions, vExpert, VCP4/5/6, VCP5-DT, VCP-Cloud
https://www.tayfundeger.com
Mail: [email protected]

Gönderildi : 20/04/2011 15:31

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Kişisel olarak Eset Nod32 öneririm farklı seçenekler sunacak arkadaşlarda öneriler sunacaktır.Nod 32 sistemi kasmaz lisansla yeni versiyon çıksa dahi yeni versiyonu kullanma hakkınız olur.Uzaktan kurulum,tarama ,raporlama özellikleri vardır.Bir çok ek özelliği vardır tabi önce alacağınız ürünü belirleyip derinlemesine incelemenizde yarar var.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 20/04/2011 16:14

(@savasdemir)
Gönderiler: 1870
Illustrious Member

Merhaba Arkadaşlar,

Kullanmakta olduğumuz mcafee antivirüs programı sistemleri çok yavaşlattığı için değiştirme kararı aldık.Araştırmalarımızda 3 antivirüs programı arasında kaldık.

kurumsal olarak sistem performansını düşürmeyecek olan antivirüs seçiminiz özellikle kullanan arkadaşlar var ise fikirlerini alabilir miyim?

bizde mcafee kullanıyoruz.
sizde hangi paket var ? epo mu kullanıyorsunuz yoksa kutu ürünlerimi ?
hangi modüllerini kullanıyorsunuz ?

Gönderildi : 20/04/2011 16:30

(@huseyinkartal)
Gönderiler: 651
Honorable Member

Merhaba

Size Trend Micro Worry Free  ürününü  öneririm kendi  veri tabanına sahip  sistemi yormayan bir ürün çok  önemli bir  artısı  var  URL Filtreleme bu özellik bence  çok iyi  ve  kararlı çalışıyor  kategori bazlı olarak filtreleme  yapabilirsiniz küçük işletmeler için (Kobi) çok faydalı en azından bir URLFiltreleme ürününün maliyetinden kurtulur olacaksınız  işyeri  ve işyeri dışında mobile  kullanıcıların alacağı aksiyonları  belirleye bilirsiniz.

Buradan inceleye bilirsiniz.

Gönderildi : 20/04/2011 16:52

(@kadirakbaba)
Noble Member
Konu başlatıcı

Merhaba Arkadaşlar,

bizde mcafee kullanıyoruz.
sizde hangi paket var ? epo mu kullanıyorsunuz yoksa kutu ürünlerimi ?
hangi modüllerini kullanıyorsunuz ?

Merhaba,

Evet kutu olarak alınmış.Ama gelin görün kü inanılmaz kasıyor.Makinelerden test için kaldırdık makineler uçmaya başladı.Antivirüs,web ve firewall özelliklerini kaldırıyorum.

ama firewall özelliğini kullanmıyorum özel bazı yazılımlarımız var whiteliste almama rağmen yine de engellemelerle karşılaşıyoruz.

Gönderildi : 20/04/2011 16:58

(@kadirakbaba)
Noble Member
Konu başlatıcı

Trend micro kullanan var mı aranızda ?Performansı nasıl?

Gönderildi : 20/04/2011 19:04

(@huseyinkartal)
Honorable Member

Ben Kullanıyorum gayet  performanslı önceden kaspersky kullanıyordum bayağı ram  ve  işlemci kullanıyordu ve  2 yıldır güncel  sürümleri yok ayrıca  türkçe'de değildi  Trend  Micro'nun  hem arayüzü  türkçe  hemde kullanımı  çok kolay updateleri çok  hafif  aşağıdaki adreste  kurulumu felan vs..  bir çok şeyi var  fikir  edine bilirsiniz şuanda  Trend Micro da bir  indirim söz konusu %65 oranında bizde  yeni  geçtik.

Kurulum Linki  

Gönderildi : 20/04/2011 19:55

(@harunavci)
Gönderiler: 54
Estimable Member

Mc Afee  den vazgeçme sebebiniz sistem yavaşlatmasıysa  evet bizde şirketimizde mcafee kullanıyoruz yavaşlatıyor ama cihaz usb -cdrom vs. cihazları engelleme konusunda çok iyi .

Gönderildi : 21/04/2011 15:43

(@kadirakbaba)
Noble Member
Konu başlatıcı

kullanan biri olarak peki virüs yakalama olayı nasıl?

Mesela ben mcafee'nin bulamadığı virüsü başka antivirüslerle yakaladım.Trend micro'yu daha önceden denemedim.

Gönderildi : 21/04/2011 19:07

(@huseyinkartal)
Honorable Member

Merhaba ,

Trend Microda SPN diye  bir sistem var bütün veri tabanları cloud serverlar da tutuluyor bu sayede  virüs yakalaması ve sezgisel analizi çok iyi yani dünyanın neresinde bir  virüs  yakalanırsa  yakalansın cloud da  tutuluyor  bu sayede  bütün trend micro kullanıcıları virüslerden haberdar oluyor , ayrıca  trend micro diğer  anti virüs  yazılımları gibi client'a  yüklenmiyor yanı bizzat karşılaştığım kaspersky yada  yeni kurulan bir client  illa 100  mb  lık update'i alma zorunda  fakat  trend micro da  öyle değil  kuçük txt dosylarında  100-200 kb  boyutlarında  updateler kaspersky  kurulu  bir  hdd  tarattım trend micro 3  tane  virüs  buldu 🙁 ..  Bence  gayet başarılı..

Gönderildi : 21/04/2011 20:55

(@mertkibar)
Gönderiler: 855
Noble Member

antivirüsü ne amaçlı kullanıcaksin... web server - kişisel kullanim - sirket içi

sana tavsiyem... server için kaspersky file server yazilimi...

kaspersky en iyi ve en saglam trojen vs temizleme araci.. virüsleri vs cok iyi temizliyor.. yanlis algilama sonucu bilgisayarda dosya vs silinmez...

diger antivirüs programlari cok yanlis algilamalar sonucu bilgisayarinizda ciddi sorunlar vericektir..

mecafee, trend micro, avira, avast , avg , nod32  en cok sorun veren ve açıkları olan antivirüs yazilimları...

Gönderildi : 21/04/2011 23:40

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Avira kullanabilirsiniz.

Gönderildi : 22/04/2011 00:24

(@kadirakbaba)
Noble Member
Konu başlatıcı

Karspersky'nin makineleri çok kastığına dair forumlarda yazı okudum. (Kullanmadığım için ne kadar doğru bilmiyorum)

Eset ve trend micro arasında karar verme kaldı sırada .Eset'i test ettim.Trend Micro'yu ise bugün kurdum kurulumu çok uzun sürdü.

Performansına bakacağım 

Exchange yok sistemde file server var.

Gönderildi : 22/04/2011 02:51

(@AhmetYALABIK)
Gönderiler: 68
Estimable Member

Kesinlikle Eset Nod 32 diyorum....

Gönderildi : 22/04/2011 14:31

(@sinankahraman)
Gönderiler: 5225
Illustrious Member

Microsoft Security Essential denediniz mi?

Gönderildi : 22/04/2011 18:46

(@ufuktatlidil)
Gönderiler: 5718
Illustrious Member

Trend Microda kullandım. Ancak Esed Nod32 öneriyorum her konuda çok başarılıdır.

Gönderildi : 22/04/2011 18:51

(@mehmetD)
Gönderiler: 22
Eminent Member

Bende nod32 yi öneririm bir arkadas mcafee nin usb cd rom filan engelledigini yazmış bu özellikler nod32 dede var zaten.

Gönderildi : 27/04/2011 14:45

(@DoganKIRDEMiR)
Gönderiler: 315
Reputable Member

Kullanıcılar için avira ve avg free sürümleri sistemi yormuyor ve başarılı. Server tarafında ise avg 'den vazgeçmem.

Gönderildi : 23/05/2011 21:33

Paylaş: