Forum

flashtan format ve ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

flashtan format ve recovery

9 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
434 Görüntüleme
(@mhmtzncrkrn)
Gönderiler: 5
Active Member
Konu başlatıcı

acer 3820tg kullanıcısıyım. harddisk sadece C den oluşuyo.cihazın recoverysi var ve çok kullanışlı. kullanıcı dosyalarını silmeden, sistemi yeniden yüklüyo. simdi benim sorunum şu... fabrika çıkışı işletim sistemi 64 bit seven premium. ben bunu 32 ultimate yapmak istiyorum ve flastan format atınca kullanıcı dosyalarıda silinecegi için, recovery de ki sistemi değiştirmek istiyorum. böyle birşey mümkün mü ? çok araştırdım kimse yardım edemedi. umarım burdan birşey çıkar. simdiden teşekkürler...

Gönderildi : 18/04/2011 02:26

(@mehmetparlakyigit)
Gönderiler: 495
Honorable Member

Merhaba windows easy transfer (WET) ile kullanıcılarının ve oluşturmuş olduğun tüm ayarların yedeğini alarak her format attığında sadece bu oluşturmuş olduğun yedeği kullanarak tekrar tekrar configure yapmana gerek kalmaz.

Gönderildi : 18/04/2011 13:29

(@mhmtzncrkrn)
Active Member
Konu başlatıcı

hocam benim sorunum windowsun ayarları değil. şimdi acer erecovery management diye program var cihazda. burdan sadece windows u sıfırlayabiliyorum. kendi dosyalarıma birşey olmuyo. kurduğu sistem, 64 bit ve birsürü gereksiz program kuruyo. bir hafta sonra da görev çubugu donmaya başlıyo. benim yapmak istedigim recovery nin kurdugu 64 bit sistemi 32 bit ile değiştirmek. işte bu mümkün mü ?

Gönderildi : 18/04/2011 22:08

(@mhmtzncrkrn)
Active Member
Konu başlatıcı

kimse yardımcı olamıyomu ya ?

Gönderildi : 20/04/2011 01:44

(@mertkibar)
Gönderiler: 855
Noble Member

partion magic programi ile hddyi recory alanı ve normal hdd alanı olarak 2ye bölebilirsin..

partion magic ile acerin fabira ayarındaki gibi f10 basinda recory baslicak...

bu işte tecrubeli degilsen yapma... hddyi bad sector yapabilirisin...

Gönderildi : 20/04/2011 02:07

(@mhmtzncrkrn)
Active Member
Konu başlatıcı

öncelikle cevap için teşekkürler. biraz araştırdım bu programı. disk bölmeyi güzel şekilde anlatmışlar ama gerisine rastlamadım. cihazda i5 işlemci var ama sattıgım dual core gibi çalışıyo.bu recovery olayını çözmem gerek bi şekilde

Gönderildi : 20/04/2011 02:49

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Merhaba,

Diskin tamamını silip, yenden kurulum sonrası acronis secure zone kullnabilrsiniz. Makaleyi http://www.cozumpark.com/blogs/3party/archive/2008/03/15/acronis-secure-zone-zerine-yedek-alma.aspx  inceleyebilirsiniz.

Keyifli çalışmalar.

Gönderildi : 20/04/2011 03:39

(@mhmtzncrkrn)
Active Member
Konu başlatıcı

teşekkürler hocam. bayagı bi karışık duruyo. iyisimi ben böyle idare edeyim 🙂

Gönderildi : 21/04/2011 22:14

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

teşekkürler hocam. bayagı bi karışık duruyo. iyisimi ben böyle idare edeyim 🙂