Forum

thin client hakkınd...

Bildirimler
Hepsini Temizle

thin client hakkında

7 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
401 Görüntüleme
(@caglayanbenzer)
Gönderiler: 51
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba

elimde bir kaç adet thin client var ancak alınırken pek dikkat edilmemiş ve bu yüzden flashları 512 MB ve ben bunları domaine dahil etmek istiyorum ancak üzerine hangi domaine kayılabilecek  işletim sistemi imageını kurabilirim.ya alternatif önerileriniz varmıdır.

Teşekkürler.

Gönderildi : 05/04/2011 20:31

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Windows 98 Minimum Sistem Gereksinimleri

İşlemci 486DX / 66 MHz
 Bellek 16 MB
 Sabit Disk 195 MB boş disk alanı
 Sürücü CD ROM veya DVD ROM
 Ekran VGA veya daha ileri seviyede çözünürlük sağlayan ekran kartı

Windows NT Minimum Sistem Gereksinimleri  

İşlemci 150 MHz
 Bellek 16 MB (32 MB önerilir)
 Sabit Disk 110 MB boş disk alanı
 Sürücü CD-ROM veya DVD-ROM sürücüsü
 Ekran VGA veya daha ileri seviyede çözünürlük sağlayan ekran kartı

Gönderildi : 05/04/2011 23:09

(@ahmetmusakosali)
Gönderiler: 366
Reputable Member

Artık linux makineler'de Windows Active Directory yapısına join edilebiliyor. İsterseniz mini linux imajlar oluşturabilirsiniz

Bunun yanında Openthinclient.org projesini incelemenizi öneririm. Eski çalıştığım firmada uzun süre kullandım. PXEBoot tarzında çalışmakta ve yapılandırması ana makine üzerinden olmakta. Başarılı ve sorunsuz çalışmakta. Yeni sürümünde AD entegrasyonu geldi diye biliyorum fakat denemedim.

Gönderildi : 06/04/2011 01:43

(@ahmetmusakosali)
Reputable Member

ThinClient'ı neden AD'ye dahil etmek istiyorsunuz ? Belki alternatif çözüm önerilerinde bulunabilirim.

Gönderildi : 06/04/2011 01:48

(@Anonim)
Gönderiler: 0

thin clientı neden AD'ye dahil edesiniz ki ? herhangi bir terminal servera bağlanacak şekilde ayarlayın bağlanıp çalışsın. thin clientın ana işi o.

Openthinclient.org ve thinstation.org ile biraz uğraşarak 5-8(beş-sekiz) MB imajlar oluşturup bunları oyle de çalıştırabilirsiniz yukarıdaki mantıkla.

512 MB 'a win98 kuruluyor bizdekilere denemiştim 512lik DOM alıp ama hala aklım neden AD sorusunda kaldı bence sizin cevabınıza göre fikir yürütmeli bu konuda.

Gönderildi : 06/04/2011 02:19

(@caglayanbenzer)
Gönderiler: 51
Estimable Member
Konu başlatıcı

Thin clientı değerlendirmek için aslında üretimde kullanıcam, active directoryde olması şart bunları almış arkadaşlar alırken pek özelliklerine bakılmamış.

Gönderildi : 06/04/2011 11:59

(@ahmetmusakosali)
Reputable Member

Windows Thin PC PreviewNow Available

Windows Thin PC is a Software Assurance (SA) benefit that provides alow footprint, locked down version of Windows 7 that enables organizations torepurpose existing PCs as thin clients with RemoteFX support included.

See also: Windows Thin PC:Repurpose Resources and Reduce your VDI costs

Gönderildi : 08/04/2011 17:32

Paylaş: