Forum

Acronis Incremental...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Acronis Incremental Yedeklerin Açılma Problemi

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
397 Görüntüleme
(@cenkboyacioglu)
Gönderiler: 6
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba;

Öncelikle söylemem gerekir ki Acronis konusunda çok yeniyim. Problemim şöyle;

Şirketimizdeki kullanıcıların yedeklerini günlük olarak ağdaki başka bir harici diske Acronis ile almaktayım. Acronis'in yedek ayarlamalarını kendi bilgime göre yaptım. Geçenlerde yedek aldığım harici diskin kapasitesinin dolduğu uyarınısını aldım. Bende eski tarihli dosyaları silip yer açmak istedim.

Silmediğim bir yedeğin içinden bir dosya almam gerekiyor. Fakat hiç bir yedeğin içine giremedim. Silerken ilk yedekleri de sildiğimden Volume Number 1 dosyasını arıyor ve dolayısıyla olmadığından açamıyorum.

1. Acaba bu yedekleri açmam hiç bir türlü mümkün değil mi? 
  2. Birde bu şekilde yedekleme yaparken diskin dolma durumuna karşın nasıl bir yol izlemem gerekiyor.

Bu konular hakkında yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. Şimdiden yardımcı olan herkese çok teşekkürlerimi sunarım...

Not: Bundan sonra yedekleri Haftalık ve Full Backup olarak değiştireceğim. Sanırım böyle daha güvenli olacak.

Gönderildi : 06/12/2010 14:01

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 33008
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

Bunu açmanın bir yolu yok çünkü ilk yedek master olup bundan sonraki yedekler o ilk yedek sonraki değişiklikleri içermektedir. Ancak Acronis firması ile görüşüp belki böyle durumlar için bir tool üretmiş iseler size yardımcı olabilirler.

Yedeleme için mevcut verilerinizin boyutunu , bunun bir sene sonraki olası büyüme yüzdesini öncelikle hesaplayın , sonrasında bu yedekleri kaç gün saklayabileceğinizi belirleyin ve yedekleri bu periyotta temizlemek için bir zamanlanmış görev atatın ( script ile ) veya siz ajandanıza yazın elle temizleyin. Bunun hemen ardından bu bilgiyi iş ailesi ile paylaşın , yani diğer departmanlar ile. Eğer diğer departmanlar sizin geriye dönük yedekleme zamanlarını beğenmiyor ise bu durumda yöneticinize durumu anlatıp şirket ihtiyaçları veya iş birimi ihtiyaçları için  yedekleme disk kapasite arttırımını gerçekleştirmeniz gerekiyor.

Örnek senaryolar için bakınız lütfen

http://www.cozumpark.com/photos/teknik/picture14685.aspx

http://www.cozumpark.com/photos/teknik/picture14684.aspx

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 06/12/2010 14:53

(@cenkboyacioglu)
Gönderiler: 6
Active Member
Konu başlatıcı

Dosyaları açamıyor olmam çok kötü oldu. Fakat yine de cevabınız için teşekkür ederim.

Verdiğiniz senaryoları inceledim ama sizler kadar bilgim olmadığı için ben daha basit yöntemleri tercih ediyorum.

Teşekkürler, kolay gelsin...

Gönderildi : 06/12/2010 16:48

Paylaş: