Forum

Acronis True image ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Acronis True image Echo Server hakkında

7 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
410 Görüntüleme
(@kadirakbaba)
Gönderiler: 895
Noble Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar,

Backup programımızı değiştirmeyi düşünüyoruz.Acronise geçmeye karar verdik ( geç verilen bir karar oldu ).

Programın demosunu incelerken iki bölüm bulamadım.

1.Acronis ile yedek aldım diyelim .Belli bir süre şu tarihten önceki backupları sil seçeneğimi göremedim.Yoksa yok mu? Yada ben yanlış programa bakıyorum

2. Ben kullanıcılarında belli klasörlerinin yedeğini almasını istiyorum.Bunun için acronisin ekstra bir eklentisi mi vardır.

İşletim sistemim windows2003 server

Teşekkürler

Gönderildi : 01/12/2010 20:07

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

Merhaba , belli dosyaları derken imaj değilde , klosor ( data ) yedekliyeceksiniz. Backup Wizard'ı açtığınızda My Computer yerinde My Data seçerseniz istemiş olduğunuz bölüme gelmiş olacaksınız.

Diğer dediğiniz konu hakkında bilgili degilim ama sanırım silmiyor diye biliyorum.

Gönderildi : 02/12/2010 11:53

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Merhaba,

Önceden alınmış belirli tarihli backupları silmek için batch file yazabilirsiniz, dos komutları ile. Backupları alırken my computer kısmını seçerseniz partiton bazında, my data seçerseniz klasör bazında bakuplama yapabilirsiniz.

Ayrıca optional settings de, içerde smtp niz varsa e-mail ayarlarından smtp ayarlarını girersiniz.Backupları aldıkça size mail gönderir. image içinde password belirleyebilirsiniz.

Acronis programını tavsitye ederim.

Keyifli çalışmalar.

Gönderildi : 07/12/2010 02:01

(@kadirakbaba)
Noble Member
Konu başlatıcı

Bilgiler için teşekkür ederim.Sanırım Acronis'in yeni versiyonunda eski backupları silme mevcut inceleyip geri döneceğim.Bilen varsa da yazabilir.:)

Teşekkür Ederim.

Gönderildi : 08/12/2010 00:39

(@MevlutDinc)
Gönderiler: 29
Eminent Member

Merhabalar ;

Acronis True İmage ile sadece Active Directory yedeğini almam mümkün mü ? Registry hatalarını kopyalamasını istemiyorum mümkün mü acaba ?

Gönderildi : 08/12/2010 14:24

(@kadirakbaba)
Noble Member
Konu başlatıcı

http://kb.acronis.com/content/1505 bu makalede sorunun cevabını bulabilirsiniz.

Gönderildi : 15/12/2010 01:52

(@mustafakogce)
Gönderiler: 59
Trusted Member

Backup Method' da istediğin secenek mevcuttur. incremantel backup aldırıp istediğin gün sonra alınan yedekleri sildirip full yedek aldırta biliyorsun.

Gönderildi : 24/12/2010 13:36

Paylaş: