Forum

GFI FAX maker ile b...

Bildirimler
Hepsini Temizle

GFI FAX maker ile birlikte fax makinası kullanımı

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Reactions
481 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar

Exchange Server üzerine faxmaker 14.3 yazılımını kurdum.Ben gelen fax ların server  a düşmesini ve server dan belirlediğim kullancıılara route etmek istiyorum fakat fax göndermek istediğimde hem outlook ile göndermek hemde fax makinasıyla manuel göndermek istiyorum.

Fax hattını paralel çektim ve bir tanesini faxmodem e taktım.Şuan da gelen faxlar server  a düşüyor bunu fax monitor ile gorebiliyorum.Ancak diğer paralel hattı fax makinasına bağladığımda bir fax geldiğinde bu direk fax makinasından çıkıyor.Ben direk çıkmasını istemiyorum server a düşmesini istiyorum.paralel çekmemin sebebi ise elimde bir kaç adet belge varken bunu direk fax makinasına koyup göndermek istememdir.Yani scan edip pc ye aktarmak ile uğraşmamak için.

Bu durumda gelen fax ların fax makinasından çıkmadan once server a ugramasını ve belirtilen kullanıcılara yonlendirilmesini nasil sağlayabilriim? yardımcı olabilirmisiniz lütfen.

Gönderildi : 06/10/2010 17:13

(@Anonim)

Fax cihanız eski bir modelse olabiliyor bu tür sorunlar.

cihazın otomatik almasını kapatın. sorun çözülecektir.

eğer server kapalı olduğunda fax almak istiyorsanız. zil sayısını 5-7 ye ayarlayın..

Ayrıca serverdaki zil sayısı için 1 yeterli bu durumda faks makinasındaki zil sayısını 5 e çekerseniz sorun olmaz.

Gönderildi : 08/10/2010 15:29

(@Anonim)
Konu başlatıcı

ok teşekkürler halloldu.

Gönderildi : 08/10/2010 18:55

Paylaş: