Forum

GFI events manager

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] GFI events manager

6 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
377 Görüntüleme
Mehmet
(@mehmetikiz)
Gönderiler: 442
Prominent Member
Konu başlatıcı

gfi events manager ile tabiki report pack yükleyerek ağdaki network yazıcılardan alınan çıktılar takip edilebiliyormuş. yani çıktının aynısı programda görülebiliyormuş? bu doğru mu doğruysa nasıl ayarlamalar yapmak gerekiyor ???

Gönderildi : 03/10/2010 23:05

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 33008
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

Evet böyle bir özellik var ama alabileceğniz rapor tam olarak aşağıdaki gibidir ;

http://www.gfi.com/eventsmanager/reports/print_activity.pdf

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 04/10/2010 00:37

Mehmet
(@mehmetikiz)
Prominent Member
Konu başlatıcı

anladım hocam. peki bu döküm sadece ağ yazıcılarındamı yoksa tüm yazıcılarında mı oluyor. artı yazıcıların auditlerine everyone vermemiz yeterlimi ? extra bir ayar varmı ???

Gönderildi : 04/10/2010 01:45

(@osmandogan)
Gönderiler: 52
Trusted Member

print server mimarisinin olması şart, aksi taktirde her yazıcı için fiziksel bağlantı yapılmış bilgisayarlara print audit için agent kurulması gerekir. ama print server sunucu üzerine kurulu agent ile tüm tanımlı yazıcıları ve kullanıcıları audit etmeniz mümkündür. sunucu üzerindeki tüm yazıcılara everyone verebilirsiniz veya domain ortamındayazıcı çıktıları audit edilecek personel grubu oluşturularak sadece onları da izleyebilirsiniz.

Saygılarımla,

Gönderildi : 04/10/2010 15:21

Mehmet
(@mehmetikiz)
Prominent Member
Konu başlatıcı

teşekkürler hepinize sağolun...

Gönderildi : 04/10/2010 16:41

(@TurkcanOzturk)
Gönderiler: 9
Active Member

Osman hocam merhaba, siteye girme vaktim pek olmadığımdan fazla mesajım yok bu yüzden de özelden yazamadım size. biz de şirketimizde events manager kullanıyoruz. karşılaştığımız sorun şu ki events managerı sadece mesai saatleri dışında kullanabiliyoruz. çalışma saatlerinde servisini başlattığımız anda neredeyse bütün iç uygulamalarımızı kitliyor sql serverlarımızın performansı ciddi anlamda düşüyor ve clientlar çalışamaz duruma geliyor. bazı logları kapattık fakat sorun devam etti, bununla ilgili yapılabilecek bir öneriniz var mı?

Gönderildi : 18/07/2014 02:32

Paylaş: