Forum

kerio mail server h...

Bildirimler
Hepsini Temizle

kerio mail server hakkında

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
493 Görüntüleme
(@ukartal)
Gönderiler: 3
Active Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar kerio mail server programıyla ilgili birkaç sorunum var.

İç mail olarak localde mail alıp verme işleminde bir sorun yok.Dışarıdan mailde alabiliyorum fakat download pop3 demeden mail düşmüyor mailboxa illaki onu yapmam gerek manual olarak.Ayrıca mail gönderemiyorum herşey normal gibi gözüküyor ama mail gitmiyor.Bunlar hakkında yada ayarları hakkında yadımcı olabilirseniz çok sevindirik olacağım 🙂

Teşekkürler.

Gönderildi : 27/02/2008 17:42

(@ukartal)
Active Member
Konu başlatıcı

The server was not able to deliver your mail message to the following addresses:

<[email protected]> (gsmtp183.google.com: Cannot connect to remote host)

This is just a temporary error. The server will continue to attempt to deliver the message. If the message cannot be delivered in the defined time limit you will be informed again.

Verdiği hata böyle birşey.Mail gönderirken.Ve hiçbir adresede göndermiyor başka adreslerde denedim.Ama hiçbirine gitmiyor.

Gönderildi : 27/02/2008 18:03

(@yasaryilmazer)
Gönderiler: 193
Reputable Member

Selam Uğur hoşgeldin,

Loglar da ne yazıyor mail ,config veya debug kodlarında bilgi varmı ? ayrıca download pop3 derken gönder/al dan mı bahsediyorsun? kerio console da pop3 download var ama oraya herhangi bir ayar yapman gerekiyor.

Gönderildi : 27/02/2008 18:07

(@ukartal)
Active Member
Konu başlatıcı

Hoşbulduk.

loglarda herhangi bir sorundan bahsetmiyor gönderilip alındığını yazıyor sadece.Ama mesela gmail mailboxında mail gözükmüyor.Ayrıca yukarıda gönderdiğim hata maili geliyor.Buna karşılık loglarda hiçbir hata uyarısı yok.

Download pop3 dediğim yerde administrator console daki yer.Gönder/Al yapıyorum fakat mail düşmüyor ancak ordan download pop3 yaparsam o zaman mail mailboxıma düşüyor.

Gönderildi : 27/02/2008 18:26

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32965
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

kullandığım bir mail server değil ancak , mail gönderemiyorsan eğer ilk olarak mailserver ın dns ini kontrol edin ve nslook ile mx kayıtlarını sorgulayın

nslookup

set type=mx

google.com

gibi

bu tamam ise firewall da 25 nolu port içe ve dışa doğru mail server için açık olmalı , ayrıca ip adresin rbl de olmamalı mx spf ve ptr kayıtlarında tam olmalı.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 27/02/2008 23:29

Paylaş: