Forum

E-Beyanname Program...

Bildirimler
Hepsini Temizle

E-Beyanname Programı

29 Yazılar
17 Üyeler
0 Likes
7,963 Görüntüleme
(@kaantekkol)
Gönderiler: 831
Noble Member
Konu başlatıcı

Merhaba windows xp pro kullanan bir bilgisayarda e-beyanname programını çalıştırmak istiyorum fakat bdp.bat dosyasını çalıştırdıktan sonra kendiliğinden kapanıyor. Programı https://e-beyanname.mb-ggm.gov.tr/ebyn/download.html  sitesinden indiriyorum. Şirketinde bu programı windows xp üzerinde kullanan arkadaş var mı acaba? bu sorunu nasıl çözebilirim.

Gönderildi : 01/05/2008 22:24

(@GokhanDOGAN)
Gönderiler: 780
Prominent Member

Merhaba

java versiyon nedir. Birde calıstırdıgın pc de user admin yetkisinde mi calıstırıyorsun.Xp de problemsiz calısması gerek.

Gönderildi : 01/05/2008 23:02

(@yasaryilmazer)
Gönderiler: 193
Reputable Member

Gökhan in dediği gibi java versiyonu önemli. son java güncellemesini yap. Ben domaindeki user a kurdum o dosyaya yetki verdim sorunsuz çalıştı. Sorunu çözemediyse ekran görüntüsüyle paylaşırsan daha etkili olur. Kolay gelsin.

Gönderildi : 02/05/2008 01:07

(@rafets-ayata)
Gönderiler: 3820
Üye

Başlat /Çalıştır / CMD yazıp komut istemine geçer bdp.bat dosyasını çalıştırırsan ekran kapanmaz ve hata mesajınıda görebilirsin.

Gönderildi : 02/05/2008 02:12

(@metingungor)
Gönderiler: 39
Eminent Member

merhaba ;

Bu ebyn isimli programı c: içine alman gerekiyor masaüstünde veya belgelerde ise çalışmıyabiliyor ve dikkat edeceğin ikinci konu admin olarak oturum açman son olarak eğer hepsi tamam diyosan o zaman  klasörün özelliklerini salt vs. değiştrip dene

selamlar.

Gönderildi : 02/05/2008 03:05

(@kaantekkol)
Noble Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar domain admin yetkisine sahip bilgisayarımda da deniyorum bdp.bat dosyasını çalıştırdığımda kendiliğinden kapanıyor.

Aşağıda açıklamayı  görebilirsiniz.

beyanname

Gönderildi : 02/05/2008 17:43

(@BtExpert)
Gönderiler: 114
Estimable Member

metin beye katılıyorum,programı kurarken default değerler ile kurun.C: altında çalışması lazım bizde de sorun çıkıyordu.Ayrıca java son sürümüne update ediniz.

Gönderildi : 02/05/2008 17:52

(@rafets-ayata)
Üye

java programını sisteminizden kaldırın daha sonra c:\e-byn\ klasörünü kaldırın e-beyanname ve jaba programını indirip yeniden kurulum yapın. Anti-Virüs programınızı geçici olarak kapatıp deneyiniz lütfen.

Tekrar vurgulamakta yarar var C:\ dizininde kurulması gerekiyor sorun yaşamamak için.

Gönderildi : 02/05/2008 17:54

(@kaantekkol)
Noble Member
Konu başlatıcı

Gönderilen resimdede c de kurulduğu görülüyor. Geriye java kalıyor son olarak update 6 yı yüklemiştim. kaldırıp yeniden kurmayı deneyeceğim. Ne uğraştırıcı bir sorun 🙂

Gönderildi : 02/05/2008 18:01

(@rafets-ayata)
Üye

Gönderilen resimdede c de kurulduğu görülüyor. Geriye java kalıyor son olarak update 6 yı yüklemiştim. kaldırıp yeniden kurmayı deneyeceğim. Ne uğraştırıcı bir sorun 🙂

Peki bu sorun ilk yüklendiğinden beri yapıyor mu ? Yoksa daha sonradan kendi kendinemi çıktı sorun ?

Gönderildi : 02/05/2008 19:28

(@metingungor)
Gönderiler: 39
Eminent Member

tekrar merhaba,

birde şunları denermisin

1- jawanın Eski bir sürümünü yüklemek,

2- xp de bu ebyn programı şıkır şıkır çalışır.Ama eğer hdd dosya sisteminde zamanla bazı bozulmalar meydana gelmişde olabilir diske bakım yapmalısın.

3-Antivirüsü yukarda arkadaş belirtmiş ama bazen disable yapmak yetmiyor sistemden tamamen kaldırmakta gerekebiliyor,

4- En son hiçbiri olmadı ise bas formatı gitsin fazlada kafanı sıkıntıya sokma bence iyi akşamlar ( Bütün Partitionları formatlarsan bu yönteme Garanti veririm bu sefer kaçarı yok)[:)]

Gönderildi : 03/05/2008 02:34

(@savasdemir)
Gönderiler: 1870
Illustrious Member

Merhaba;
Lütfen ilgili sayfadaki sertifikayı yükleyiniz.çalışır. demiştim düzeltiyorum :)Çalışmaya bilir sertifika e-beyannemede yok sanırım 🙂
şimdi inceledim birazda sory
https://e-beyanname.mb-ggm.gov.tr/ebyn/bdpKurulum.doc

Selamlar

Gönderildi : 03/05/2008 02:42

(@kaantekkol)
Noble Member
Konu başlatıcı

evimde de defalarca denedim şirketimde kullanmış olduğum pc de de denedim olmadı. şirketimizde 98 üzerinde çalışıyor ve 98'e bağlanmada bir çok sıkıntı çekiyoruz. Onun için windwows xp'ye kurup adam gibi çalışsın istiyorum.

Gönderildi : 03/05/2008 13:05

(@kaantekkol)
Noble Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar merhaba

sanırım sorunun kaynağını buldum. denediğim bilgisayarlar üzerinde oracle servisi çalıştığı için oracle'da javaya ihtiyaç duyuyor ve bir şekilde e-beyannameyi engelliyor.

Oracle kurulu olmayan makinede denemem en doğrusu olacak. Sanırım sorun o zaman çözülür.

Gönderildi : 12/05/2008 12:14

(@YUSUFALBAYRAK)
Gönderiler: 131
Estimable Member

Merhaba,

Oracle ile E-Beyanname aynı PC ye kurulduğunda E-Beyanname programı çalışmıyor. Bunun çözümünü buldum.

- Denetim Masası > Sistem > Gelişmiş > Ortam Değişkenleri  tıkladığımızda alt tarafta "Sistem Değişkenleri" içinde "Path   C:\oracle\ora92\bin;C:\Program Files\Oracle\jre\1.3.1\bin;C:\Program Files\Oracle\jre\1.1.8\bin;%SystemRoot%\system32;%SystemRoot%;%SystemRoot%\System32\Wbem" değişken adı ve değişken değeri var. Bu değişkene çift tıklıyoruz. Değişken değerinin en başına "C:\Program Files\Java\j2re1.4.2_05\bin;" ekliyoruz ve kaydedip çıkıyoruz.

Daha sonra c:\ebyn\bdp.bat dosyasını çalıştırdığımızda e-beyanname sorunsuz çalışıyor.

Kolay Gelsin... 

Gönderildi : 28/05/2008 19:10

(@kaantekkol)
Noble Member
Konu başlatıcı

Süpersin hocam ellerine sağlık 🙂

Gönderildi : 28/05/2008 20:09

(@HAKANMETE35)
Gönderiler: 1
New Member

Merhaba,

E-beyanname programında kayıtlı olan mükelleflerin vergi numaralarını girdiğimde otomatik olarak bilgiler gelmiyor.

Lütfen yardımcı olabilirseniz sevinirm.

Gönderildi : 18/09/2009 15:51

(@rafets-ayata)
Üye

Merhaba Sn. Hakanmete35,

E-beyanname programını yedekleyin. Daha sonra güncel versiyonunu indirin ve güncelleyin. Java versiyonunuzuda güncellemeyi unutmayınız.

Gönderildi : 19/09/2009 05:32

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba bu program bizim mali işlerdede var.Geçende aynı hatayı aldım kesinlikle javayı günellemeyin çalışır durumdaki versiyonunda kalsın.Java versiyonu bir üst sürüme geçince hata veriyor.Zaten programın gereksiniminde java versiyonu veriliyor.Ben javayı bir önceki versiyona aldım sorun kalmadı.Saygılarımla.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 22/09/2009 01:29

Sayfa 1 / 2
Paylaş: