Forum

backup yazılımı?

Bildirimler
Hepsini Temizle

backup yazılımı?

15 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
446 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Merhabalar;

Sistemimize backup server kurduk.Amacımız bu server üzerinden diğer serverların disklerini volume şeklinde yedeklemek.Bunu yapabilecek program önerilerinizi bekliyorum.Acronis backup recover 10 advanced server var elimizde.aslında tam istediğimiz özelliklere sahip ama geçerli lisansımız yok.Crack ile halledebileceğimiz bir program var mı acaba piyasada?

Şimdiden teşekkür ederim.

Gönderildi : 08/01/2010 20:00

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba forum kurallarına uyunuz.

Burası Microsoft ve Acronis Türkiye Kavi bilgisayar  tarafınfandan desteklenen bir platform.Burada crack gibi konuların ve içeriğin konuşulması yasak.

Lütfen ürününüze lisans alınız çünkü acronis piyasanın enlerinden.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 08/01/2010 20:05

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Peki acronis haricinde bu işlemleri yapabilen başka bir yazılım biliyor musunuz?

Gönderildi : 08/01/2010 20:14

(@www-rizasahan-com)
_

Bunun dışında piyasada bir çok yazılım var.arcserve backup iyi bir yedekleme programı.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 08/01/2010 20:17

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Bu backup programının server taraflı management console ve yedek alıncak makineler için agent yazılımı var mı acaba? Ya da bacup server makineden diğer makinelerin yedeğini alan başka bir yöntem biliyor musunuz? 

Teşekkür ederim.

Gönderildi : 08/01/2010 20:22

(@selimtanrikulu)
Gönderiler: 287
Reputable Member

Acronis bu işi iyi yapar. Forumdaki acronis makalelerinden fikir edinebilirsin.

Gönderildi : 08/01/2010 20:33

(@www-rizasahan-com)
_

Bu önerdiğim yazılım bu işi yapıyor.Ben acronisten memnunum çok güzel çalışıyor o yüzden başka yazılım bakma gereksinimi hissetmedim.

Saygılarımla.

Gönderildi : 08/01/2010 20:33

(@Anonim)
Konu başlatıcı

teşekkür ederim sanırım en iyi yol acronis

Gönderildi : 09/01/2010 02:22

(@fcelik)
Gönderiler: 49
Trusted Member

Konu iyi başlamış sonra tuhaf devam etmiş ama yeni bir başlık açmak istemedim zira aynı soruyu bende sormak istiyorum. Acronis'in image konusundaki başarısı iyi gerçekten. Ancak benim yapmak istediklerim şunlar.

1. Veritabanı sunucusunun yedeğini alacak.
2. Dosya sunucusunun yedeğini alacak. (Dosyalar kullanımda olsa da)
3. Active directory nin yedeğini alacak.
4. Sistemin tümünün image olarak yedeğini alacak.
5. NAS yada farklı bir depolama aygıtına alınmış yedekleri tape kartuşlarına yedekleyecek ve tape kartuşlarının yönetimini yapacak.
6. İlerde sisteme eklenebilecek (Örneğin exchange) yedekleme için desteği olacak.

Symantec Backup Exec ve CA Arcserve arasında karar vermek gerekirse hangisi neden tercih edilmeli. Bu işin abisinin ibm tivoli olduğunu ancak maliyetlerinin yüksek olduğunu duydum. Özellikle Symantec ve Arcserve konusundaki bilgi ve tecrübeleriniz iyi birer yönlendirici olacak. Teşekkürler şimdiden.

Gönderildi : 11/01/2010 12:40

(@selimtanrikulu)
Gönderiler: 287
Reputable Member

Buradan bilgi edinebilirsin. http://www.kavi.com.tr/urun_detay.php?id=238

Gönderildi : 11/01/2010 14:24

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Symantec Backup Exec System recovery 2010 trial versiyonunu inceledim.İsatediğin özellikleri karşılayacağını sanmıyorum.Bu işleri yapmak istiyorsan acronis backup-recovery 10 advanced server yazılımını kullanmanı tavsiye ediyorum.Ben de lisansı olmadığı için kullanamıyorum.

Kolay gelsin.

Gönderildi : 11/01/2010 15:10

(@fcelik)
Trusted Member

Kullanıyor olup Acronis'in Symantec ve Arcserve e göre avantaj/dezavantajlarını söyleyebilecek bir arkadaş varmı acaba ?

Gönderildi : 11/01/2010 15:44

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Acronis tarafında iamj bazlı backup almak, bazen hayat kurtarıcı olabiliyor. Özellikle uviversal restore gelişmiş bir özellik.Daha fazla detay için acronis ile ilgili makaleleri okumanızı öneririm.

Keyifli çalışmalar. 

Gönderildi : 12/01/2010 03:52

(@fcelik)
Trusted Member

Acronis tarafında iamj bazlı backup almak, bazen hayat kurtarıcı olabiliyor. Özellikle uviversal restore gelişmiş bir özellik.Daha fazla detay için acronis ile ilgili makaleleri okumanızı öneririm.

Keyifli çalışmalar. 

Acronis image konusunda gerçekten iyi (Universal restore gerçekten velinimet) ancak bildiğim kadarı ile yedek yönetimi konusunda eksikleri var (Bir dosyanın eski versiyonlarına arama yaparak ulaşmak (genelde kullanıcılar neyi ne zaman kaybettiklerini bilmediklerinden), kartuş yönetimi vb.

Bu yüzden bir yedek yazılımı düşünüyorum ve söylediklerinizden Symantec ve Arcserve nin image alamadığı sonucuna varabilirmiyim Uğur bey. (Active Directory, File Server, SQL Server gibi agent ları olduğunu biliyorum, yanlışım varsa düzeltin lütfen).

Gönderildi : 15/01/2010 11:55

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Archserve uzmanlık alanım değil, yalnız kullanan arakdaşlarımdan bildiğim kadarıyla istediğiniz şekilde kartuş bazlı yedeklemeye hakim.Ayrıca e-booku okuyabilirsiniz. 

http://www.cozumpark.com/files/folders/yuklemeler/entry137995.aspx

Keyifli çalışmalar. 

Gönderildi : 16/01/2010 02:37

Paylaş: