Forum

network yazıcıların...

Bildirimler
Hepsini Temizle

network yazıcılarının raporlarlanması

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
410 Görüntüleme
(@yenicagtr)
Gönderiler: 66
Estimable Member
Konu başlatıcı

arkadaşlar selamlar.

firmamızda ki tüm yazıcıların yarısı hp diğer yarısı kyocera marka. hepside network üzerinde çalışıyor. ben şunu yapmak istiyorum. özel bir programla networkdeki tüm yazıcıların rapolarını toplamak istiyorum. özetle kim ne zaman ne kadar çıktı almış bunu öğrenmek istiyorum. bana önerebileceğiniz free yada ücretli program var mıdır teşekkürler...

Gönderildi : 17/12/2009 23:52

(@m-hakancan)
Gönderiler: 1866
Noble Member

Merhabalar;

Canon firmasının UniFlow isimli yazılımı bahsettiğiniz işi marka bağımsız yapabiliyor diye biliyorum.

http://www.canon.com.tr/For_Work/Solutions/Solutions/Office_Software/uniFLOW.asp adresinden inceleyebilirsiniz.

Kolay gelsin...

Gönderildi : 18/12/2009 00:47

(@yenicagtr)
Gönderiler: 66
Estimable Member
Konu başlatıcı

çok teşekkürler fakat bu program print srv üstünde çalışıyor. biz printerları print srv ye almak istemiyoruz.

bildiğiniz başka prg var mı acaba.. tşk 

Gönderildi : 19/12/2009 21:27

(@m-hakancan)
Gönderiler: 1866
Noble Member

Canon bildiğim kadarıyla kendi yazılımı sayesinde direk yazıcıların üzerinden verileri okuyabiliyor. Ama bunu yapan veya farklı marka yazıcılar için yapan olup olmadığını bilmiyorum. Kaldıki her yazıcı markası 3.parti bir yazılımın kendi sisteminden veri okumasına ne kadar sıcak bakar ya da destekler bilemiyorum. Çünkü uniflow da canon dışında ki yazıcıları sadece printserver üzerinden okuyabiliyor.

Kolay gelsin...

Gönderildi : 20/12/2009 01:12

Paylaş: