Forum

Notebook'umda Wmwar...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Notebook'umda Wmware ve Pfsense çalışmamı nasıl yapabilirim

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
392 Görüntüleme
(@byKuzey)
Gönderiler: 7
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba;

Windows Xp Sp3 sistemime, Wmware 7 kurdum. Bunun içinede Pfsense 1.2.2 versiyonunu çift ethernetli olarak kurdum. Pfsense ögrenmek ıcın bu ıslemlere basvuruyorum. Pfsensede yaptıgım ıslemlerın o makınede etkılı olması ıcın ne gıbı ayarları yapmam lazım. Yapabilirmiyim daha dogrusu.

Teşekkür ederim.

Gönderildi : 14/12/2009 00:35

(@ugurdasdemir)
Gönderiler: 1824
Noble Member

Kaynak olarak http://doc.pfsense.org/index.php/Installing_pfSense     burayı kullanabilirsiniz

Yalnız sorun olarak ortada anladığım kadarıyla tamamıyla bir anlatım gerektiği ...

Pfsence'in kurulu  v.s işlemleri tarafında vmware için http://doc.pfsense.org/index.php/VMwareAppliance      bu link işinizi görür

Gönderildi : 14/12/2009 01:08

(@byKuzey)
Gönderiler: 7
Active Member
Konu başlatıcı

İlginize teşekkür ederim.

Tekrar özetleyeyim. Şu an kullanmakta oldugum bir dizüstüm var. Kablosuz modemımden ip alarak nete çıkıyorum. Yine bu makıne uzerınde vmware kurulu ve onun ıcındede pfsense kurdum. Pfsensede yaptıklarımın bu ımakınede etkılı olabılmesı ıcın neler yapmam lazım. Örnegın pfsensede squid ve squidguard kurup dizüstümde etkı yapmasını nasıl sağlarım. Öğrenme amaçlı çalısmak ıstiyorum.

Gönderildi : 14/12/2009 01:19

(@EyupHAMAMCI)
Gönderiler: 154
Estimable Member

Merhaba bunun için explorer ayarlarınızdan  pfsensi proxy olarak kullandıgınızı varsayarak proxy olarak pfsensin ip ve portunu yazmanız yeterli olacaktır.Yada pfsensin red bacagını (red vmware de bridge ve  replike olmalıdır) modemden aldıgınız ipyi sabit olarak veriniz.green interfacede kendi istediginiz ip aralıgınızı  verip dhcp serveri aktif edip notbookunuzun  pfsensden ip almasıın saglayabiirsiniz.Tabi modeminizden dhcpyi kapatmanız gerek.İyi calışmalar

Gönderildi : 14/12/2009 15:09

Paylaş: