Forum

Lotus Notes 6 Dosya...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Lotus Notes 6 Dosya Uzantısı Sorunu

5 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
455 Görüntüleme
(@RidvanKurukahveci)
Gönderiler: 4
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar,

Bulunduğum firmada Lotus Notes kullanılıyor ve bazen mail yoluyla dosya gönderirken dosyaların uzantıları kayboluyor ve karşı taraf dosyayı açamıyor. Dosyayı bilgisayara kaydedip sonrasında sonuna uzantısı eklendiğinde sorun çözülüyor fakat bu işlem hem meşakkatli hem de herkese anlatması zor. Bu konuyla ilgili olarak yardımcı olabilecek var mı?

Teşekkürler. 

Gönderildi : 12/10/2009 18:55

(@OmerKARADENIZ)
Gönderiler: 1560
Noble Member

Merhaba

Yıllardan beri kullanıyorum Hiç başıma böyle bir şey gelmedi. Acaba dosyaları sıkıştırıpda göndermeyi denediniz mi? Klasör Seçeneklerinden Dosya uzantılarını gizle seçili olabilir mi? Hangi dosya türlerinde bunu yapıyor?

Gönderildi : 12/10/2009 19:07

(@RidvanKurukahveci)
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba

Yıllardan beri kullanıyorum Hiç başıma böyle bir şey gelmedi. Acaba dosyaları sıkıştırıpda göndermeyi denediniz mi? Klasör Seçeneklerinden Dosya uzantılarını gizle seçili olabilir mi? Hangi dosya türlerinde bunu yapıyor?

Hocam öncelikle ilginiz için çok teşekkürler. Sıkıştırılmış dosyalarda böyle bir sorun yaşamadık açıkçası. Jpg ve pdf dosyalarında oldu şimdiye kadar. Uzantılar windows üzerinde iken default olarak gizli zaten. Fakat lotusa sürüklenen bir dosyanın uzantısı lotus ekranında görünüyor. Fakat karşı tarafa nasıl uzantısı kaybolmuş şekilde gidiyor onu çözemedim.

Gönderildi : 12/10/2009 19:23

(@OmerKARADENIZ)
Gönderiler: 1560
Noble Member

Merhaba

Uzantı kaybolmasından ziyade gönderdiğiniz yerde bahsettiğiniz uzantıyı açacak bir program olmayabilir mi? Ör. PDF Reader PDF formatı için atanmış olmama ihtimali varmı?

Gönderildi : 12/10/2009 19:49

(@RidvanKurukahveci)
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba

Uzantı kaybolmasından ziyade gönderdiğiniz yerde bahsettiğiniz uzantıyı açacak bir program olmayabilir mi? Ör. PDF Reader PDF formatı için atanmış olmama ihtimali varmı?

Bahsettiğiniz gibi bir durum yok. Dosyayı masaüstüne kaydedince de uzantısı olmadığından garip bir simge beliriyor. Herhangi bir program seçmeden açılmıyor uzantısı olmadığı için.

Gönderildi : 15/10/2009 20:49

Paylaş: