Forum

Web Monitör

Bildirimler
Hepsini Temizle

Web Monitör

8 Yazılar
6 Üyeler
0 Likes
487 Görüntüleme
(@EmrahGUNDAY)
Gönderiler: 188
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba

Bir müşterimiz için sadece web trafiğini izleyip kim ne kadar download yapmış nereye erişmiş vs.. şeklinde bilgiler alabileceğimiz ve özellikle raporlaması iyi olan bir ürün arıyorum.Bu tarz bir ürün kullanan arkadaşların tavsiyelerini rica ediyorum.

iyi çalışmalar.

Gönderildi : 31/08/2009 16:23

(@bugrakeskin)
Gönderiler: 5088
Illustrious Member

Merhaba

Ücretsiz olarak sadece izlemek için linux opensuse üzerinde squid önerebilirim. Bunda bir definition db yoktur. Bloklamak isterseniz elle girebilirsiniz ancak.

Ücretli ve aynı zamanda engelleme / kısıtlama / raporlama bazında hemen hemen her ülkeden çok sağlam definition db i bulunan öncelikle websense, buna altermatif olarak ise gfi web monitor önerebilirim.

Gönderildi : 31/08/2009 17:30

(@EmrahGUNDAY)
Gönderiler: 188
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba Buğra;

GFI ve Websense düşünmüştüm ama daha basit bişeyler istiyorlar.Ücretli alınacak orda sıkıntı yok.Şirketin it departmanı olmadığı için daha basit kendilerinin idare edebileceği bir ürün araştırıyorum.Aklında farklı bişeyler varsa paylaşırsan sevinirim.

İyi çalışmalar.

Gönderildi : 31/08/2009 18:08

(@bugrakeskin)
Gönderiler: 5088
Illustrious Member

Bu konuda kendilerinin idare edebileceği bir ürün bulmak zor.

Benim aklıma gelenler bunlar. Birde google a sorabilirsin

http://www.google.com.tr/search?hl=tr&q=proxy+server+software&btnG=Ara&meta=

Gönderildi : 31/08/2009 19:16

(@sukrukavurmaci)
Gönderiler: 138
Estimable Member

Colasoft Capsa diye bir program var gerçekten a dan zye tarama yapmakta. msn loglarından tutun http loglarına kadar. Süper bir program. Kesinlikle tavsiye ederim.

Gönderildi : 23/09/2009 19:03

(@alibirinci)
Gönderiler: 278
Reputable Member

Bunu Linux + squid  + dansguardian + webmin 3'lüsü ile rahat çözersin..  webminde kullanıcı yaratırken sadece dansguardian modulune izin verirsin..  ekrana gelen grafik arayüzlü... text tabanlı listeler var. ayrıca dansguardian restart stop start gibi butonlarıda var gayet kullanışlı. çökdüğü zaman ( ben görmedim ) 10 dk geri kurulum. üstelik makine başına gitmene gerek yok. putty ile 

Kolay Gelsin.

Merhaba Buğra;

GFI ve Websense düşünmüştüm ama daha basit bişeyler istiyorlar.Ücretli alınacak orda sıkıntı yok.Şirketin it departmanı olmadığı için daha basit kendilerinin idare edebileceği bir ürün araştırıyorum.Aklında farklı bişeyler varsa paylaşırsan sevinirim.

İyi çalışmalar.

Gönderildi : 25/09/2009 14:57

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba,

Biraz klasik olacak ama madem paralı bir şey istemiyorlar.Siteminizde isa var ise eğer isanın kurulu olduğu dizinde isalog vardır.Buaradan kullanıcıların nerelerde gezindiklerini görebilirsiniz.Yada websense üstadlarım önermiş zaten ama ucuz etinde yahnisi yenmiyor microsoft sistemlerinde.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 02/10/2009 00:20

(@murataydin)
Gönderiler: 1517
Noble Member

Merhaba;

GFI web monitörü önerebilirim size. İş yerimde kullanıyorum gercekten cok basarılı bir ürün. İsteklerinizi fazlasıyla karsılayacaktır.

ÇözümPark referansıyla Kavi Bilişimden temin edebilirsiniz.

Gönderildi : 02/10/2009 02:19

Paylaş: