Forum

Partition magic dis...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Partition magic disk birleştime?

3 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
729 Görüntüleme
(@SerdarBayram)
Gönderiler: 243
Reputable Member
Konu başlatıcı

arkadaşlar elimde resimdeki durumda olan bir disk var 3 parçadan oluşmakta  C,G,E olmak üzere ben G  ile E deki bilgileri kaybetmeden bu kısımları birleştirip tek partition yapmak istiyorum C de sistem kurulu bunu nasıl yapabilirim diskleri bölebiliyorum ama veri kaybı yaşatmadna nasıl birleştirebilirim?

Gönderildi : 08/08/2009 17:57

(@tayfundeger)
Gönderiler: 1935
VMware Guru

Partition magic ile yaptıgınız zaman hata alabilrisiniz.Bilgisayarı yeniden başlattıgınızda Dos ekranında hata verebilir.Oyuzden bu işlemi cok tavsiye etmiyorum.

G ile E birleştirmek istiyorsunuz.E sürücüsünü birincil olarak ayarlayın.sonra birleştirmek istediginiz sürücünün üstüne sağ tuş tıklayıp "Merge" basın.Orada zaten hangi hdd ile birleştirmek istediginizi sorucaktır.

Tayfun DEĞER
Cisco Champions, vExpert, VCP4/5/6, VCP5-DT, VCP-Cloud
https://www.tayfundeger.com
Mail: [email protected]

Gönderildi : 09/08/2009 04:40

(@ilkayatay)
Gönderiler: 24
Eminent Member

Merhaba,

Partition magic ile birleştirme yaparken aşağıdaki hususlara dikkat etmeni öneririm.

1. İşletim sistemi veya sıkıştırılmış bölümleri içeren partitionları birleştiremezsiniz.

2. FAT/FAT32 ile NTFS formatlı partitionları birleştiremezsiniz.

3. İki komşu NTFS partitionları birleştirmek istiyorsanız NTFS'ler aynı sürüm olmalı.

4. Birleştirmeye başlamadan önce checkdisk veya scandisk araçlarını kullanarak system error ve bad errorlara karşı partitionları taramalısın.

5. Tüm koşulları yerine getirdikten sonra partition magic de MERGE ile birleştirme yapabilirsin.

6. Son olarak birleştirme işi uzun sürecektir.

Gönderildi : 09/08/2009 15:39

Paylaş: