Forum

acronis image otoma...

Bildirimler
Hepsini Temizle

acronis image otomatikleştirmek

11 Yazılar
6 Üyeler
0 Likes
455 Görüntüleme
 inci
(@tamer-inci)
Gönderiler: 188
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba

Acronis programı ile alınmış image dosyasını kullanıcı hiçbir mudahele etmeden otomatik yüklemek istiyorum.Ghost ile bunu yapabiliyorduk.Acaba bunu Acronis ile yapabilirmiyiz.Yani kullanıcı cd yi takacak ve image bir tuşla yüklenecek.Böyle ya da buna benzer birşey yapabilirmiyiz?

İyi Çalışmalar 

Gönderildi : 31/07/2009 02:37

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

Merhaba,

Acronis Snap Deploy Server ürünü sizin isteğinize yanıt verebilir. İsterseniz deneyin.

Kolay Gelsin 

Gönderildi : 31/07/2009 12:50

inci
(@tamer-inci)
Reputable Member
Konu başlatıcı

merhaba

öncelikle cevabınız için teşekkür ederim.Söylediğiniz programı indirdim ancak aldıgım imageyi otomatikleştirme konusunda pekte yol katedemedim.Ghost ile bir parametre aracılıgıyla böyle bir işlem yapabiliyorduk.Ancak acroniste bu işi çözümleyemedim.Kullanıcının karşısına iki seçenek çıkacak 1.si c partitionuna 2.si tüm diske image atacak.Acaba önerebileceiğiniz bir kaynak var mı?

İyi çalışmalar

Gönderildi : 04/08/2009 03:13

(@cozumpark)

Merhaba,

Acronis active boot yaparak bu işi çözebilirsin. Örnek olarak notebook bilgisayarlarda olan recovery programları gibi açılışta bir tuş ile restore sayfasına giriş yaparsın. isteğe bağlı olarak da aldığın image'yi acronis secure zone oluşturarak bilgisayarın içine gömebilir yada cd, dvd, usb gibi aygıtlarlada dönüşü yapabilirsin.

Öneri olarakta acronis active boot ve secure zone oluşturarak bu işi kolay bir şekilde halledebilirsin. 

Gönderildi : 04/08/2009 11:31

(@cozumpark)

merhaba öncelikle cevabınız için teşekkür ederim.Söylediğiniz programı indirdim ancak aldıgım imageyi otomatikleştirme konusunda pekte yol katedemedim.Ghost ile bir parametre aracılıgıyla böyle bir işlem yapabiliyorduk.Ancak acroniste bu işi çözümleyemedim.Kullanıcının karşısına iki seçenek çıkacak 1.si c partitionuna 2.si tüm diske image atacak.Acaba önerebileceiğiniz bir kaynak var mı? İyi çalışmalar

Merhaba,

Başka bir alternatif daha;

Öncelikli olarak Acronis True Image Server'ı ve Acronis True Image Management Console 'u bir istemciye kurun( aynı istemci olacak ), daha sonra hangi istemcinin image işlemlerini yapacaksanız o istemciyede Acronis True İmage Agent kurulumu yapın, Bu kurulumlar bittikten sonra

Acronis True İmage Management Console yardımıcı ile agent kurduğunuz istemcinin ip adresini ismini vererek bağlanın. Bu aşamadan sonra program sizi yönlendirecektir. Bir problem olursa biz buradayız...  

Gönderildi : 04/08/2009 17:29

inci
(@tamer-inci)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba

Öncelikle tüm cevaplar için tesekkür ederim.Ancak benim yapmak istediğim acronis güvenli alanı yaratıp oradan kısadan dönmek değil.Ya da bir  imageyi server üzerinden yüklemek değil.Benim amacım acronisi hiç bilmeyen kullanıcılar için otomatik menülü bir image dvd si oluşturmak.Bunu ben ghost ile yapabiliyordum.Yani şöyle windows başlangıc disketini bootable olarak yazdırıp config.sys dosyasından menuler oluştururarak örneğin

1.C partitionuna image yükle

2.Tüm diske image yükle  menuleri çıkıyor;

Ve kullanıcı sadece 1 yada 2 yi seçip imageyi otomatik başlatıyor ve kurulumu tamamlıyordu. 

Ancak ben bu işlemi artık acronis ile kullanmak istiyorum.Merak ettiğim durum .tib uzantılı ve 4gb kapasiteli bir imageyi kullanıcıya çok basit bir arayüz ile gösterip hiç bilgisi dahi olmayan kullanıcıya kurulum yaptırmak istiyorum.Acaba acroniste böyle bir parametre yok mu?(kullanıcı 1.e basacak ve c sürücüsüne image yüklenecek vs..)

Açıkçası bootable bir sihirbaz dvd ile acronis image dosyasını  acronisi otomatikleştirerek yüklemek istiyorum.

Bana akıl verirseniz sevinirim..

iyi Çalışmalar

Gönderildi : 06/08/2009 03:36

inci
(@tamer-inci)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Acaba bana yardımcı olabilecek kimse yok mu:(

Gönderildi : 18/08/2009 21:59

(@RamazanCaliskan)
Gönderiler: 40
Trusted Member

Yorumlar hep farklı olmuş. İstediğiniz şey son kullanıcıya buyuk  kolaylık getirir. Olursa süper olur.

Gönderildi : 03/04/2011 02:45

(@TuncOnural)
Gönderiler: 77
Estimable Member

acroniste böyle bir özellik yok malesef ancak bölüm oluşturarak o bölümü bir kısayol tuşu ile geri yükleyebilirsiniz.

Gönderildi : 07/05/2011 20:41

(@TanBora)
Gönderiler: 357
Reputable Member

Acroniste Secure zone oluşturularak yapılan ve yukarıda anlatılan yöntem ghosttan daha kolay aslında. Image hdd içine yerleştiriliyor başlangıçta F11 tuşuna basıldıktan sonra bir kaç seçenek seçilerek image'dan geri dönülebiliyor. Tavsiye ederim. Detaylara google da ufak bir arama ile ulaşabilirsiniz.

Gönderildi : 08/05/2011 17:01

(@fatih.tasdelen)
Gönderiler: 18
Active Member

Merhaba,

Acronis ürünlerini kullanıdığınız için teşekkür ederiz. 

Bu dediğiniz işlemi Acronis Secure Zone kullanarak gerçekleştirebilirsiniz. bunun için burada yayınlanan makaleye bakabilirsiniz. Yeni nesil notebook sistemleri gibi F11 tuşuna basarak imajı geri döndürebilirsiniz.

Ancak bu işlemden önce HDD üzerinde ASZ için 15 GB yada daha büyük yer oluşturmanızı öneririz.

Gönderildi : 12/05/2011 19:51

Paylaş: