Forum

Openfire Pandion un...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Openfire Pandion un Remote Desktop da Kullanılması

9 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
477 Görüntüleme
(@ibrahimkalayci)
Gönderiler: 219
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba kısa süre once şirkete openfire programını kurdum ve vazgecilmez olarak kıldık şimdi diğer subemiz ile aynı ayga mesajlaşmak isteniyor ..

diğer subedeki pclere de pandionu kurduk herkes birbirini görüyor fakat diğer şube Uzakmasaüstü Tam ekran modunda çalışıyor ve gelen msjlar local msaüstüne geliyor dolayısıyla mesajlar geç gözüküyor bu kimi zman ciddi sıkıntı oluşturuyor patron msj yazıyor görmyor vs..

Yani uzakmasaüstü ekranına gelmeli gelen mesajlar ben RDConnection u update ettim 6.1 ve sadece 1 pc de tesadüf istediğim oldu ama işin ilginc yanı diğerlerinden bir farkı olmaması default ayarlar ile rdc update edildi sadece diğerlerindede aynısını yaptım fakat diğer pc lerde hala localde gözükmekte gelen mesajlar nasıl uzakmasaüstünde gösterebilirz gelen mesajları bilgisi tecrübesi olan varmı şimdiden tskler..
Clienlar mesajlasma prgramı olarak pandionu kullanmakta

iyi calısmalar..

Gönderildi : 21/06/2009 23:55

(@murataydin)
Gönderiler: 1517
Noble Member

Merhaba;

Openfire'ın oldugu serverın openfire ile ilgili portlarını publish ederek Şubeden de internet üzerinden OpenFire'a baglanabilirsiniz. Hatta sadece şubeden değil İnternet olan heryerden bağlanabilirsiniz. Msn mantıgı gibi düşünün. 

Gönderildi : 22/06/2009 14:50

(@tameryavuz)
Gönderiler: 6
Active Member

yeni başlık açmaktansa bende buradan sorayım derdimi

openfire oturumu kapat diyip çıktığımda servisi kapatıyor bu da bağlanmayı engellemekte böyle bir sorun sizde de var mi? 

Gönderildi : 22/06/2009 19:56

(@ibrahimkalayci)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba;

Openfire'ın oldugu serverın openfire ile ilgili portlarını publish ederek Şubeden de internet üzerinden OpenFire'a baglanabilirsiniz. Hatta sadece şubeden değil İnternet olan heryerden bağlanabilirsiniz. Msn mantıgı gibi düşünün. 

Murat bey başlığı değil içeriği okusaydınız daha iyi olurdu  istediğim uzaktan open fireye bağlanmak değil
gelen mesajların remote desktopda yani 2. ekran da görünmesi adam zırt pırt localdeki masaüstüne bakamıyor uzakmasaüstünde çıkması mesajların sonra kullanıcı locale geçip mesaja cewap yazabilir .ilk etapta mesajı görmesi açısından uzakmasaüstünde mesajların gozukmesini istiyorum uzakmasaüstü ekranınnda calısırken

Gönderildi : 23/06/2009 12:17

(@ibrahimkalayci)
Reputable Member
Konu başlatıcı

yeni başlık açmaktansa bende buradan sorayım derdimi

openfire oturumu kapat diyip çıktığımda servisi kapatıyor bu da bağlanmayı engellemekte böyle bir sorun sizde de var mi? 

Hayr boyle birsey olmuyor oturum kapatıp yeniden prgramı actıgımda baglanabiliyorum ..  otomatik bağlanıyor hatta sende otomatik baglanı seçip deneyebilirsin

Gönderildi : 23/06/2009 12:19

(@murataydin)
Gönderiler: 1517
Noble Member

İbrahim Bey içeriğide okudum merak etmeyin. Ben 2. ekran dediğiniz Terminal Server bağlantısını Sadece pandion için kullandığınızı, başka bir uygulama için kullanmadıgınızı düşünerek cevap verdim.

Merhaba;

Murat bey başlığı değil içeriği okusaydınız daha iyi olurdu  istediğim uzaktan open fireye bağlanmak değil
gelen mesajların remote desktopda yani 2. ekran da görünmesi adam zırt pırt localdeki masaüstüne bakamıyor uzakmasaüstünde çıkması mesajların sonra kullanıcı locale geçip mesaja cewap yazabilir .ilk etapta mesajı görmesi açısından uzakmasaüstünde mesajların gozukmesini istiyorum uzakmasaüstü ekranınnda calısırken

Gönderildi : 23/06/2009 14:00

(@ibrahimkalayci)
Reputable Member
Konu başlatıcı

İbrahim Bey içeriğide okudum merak etmeyin. Ben 2. ekran dediğiniz Terminal Server bağlantısını Sadece pandion için kullandığınızı, başka bir uygulama için kullanmadıgınızı düşünerek cevap verdim.

Merhaba;

Peki yanlış anlaşılma olmuş olabilir yinede teşekkürler..

Gönderildi : 23/06/2009 21:52

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

Client olarak spark kur popup ları ayarlardan aktif et terminal full ekranken bile saatin yanından cıkar bir ileti geldimi

Gönderildi : 04/07/2009 02:42

(@ibrahimkalayci)
Reputable Member
Konu başlatıcı

hemen deniyorum teşekkürler.. spark ın türkçe yaması hakkında bilginiz varmı ?

Gönderildi : 03/08/2009 13:02

Paylaş: