Forum

CCproxy programı ha...

Bildirimler
Hepsini Temizle

CCproxy programı hakkında

5 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
471 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

CCproxy kullanıyorum; başaramadığım birkaç konu hakkında bilgi almak istiyorum, fikirleriniz ve yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.
Sistemim hakkında bilgi vereyim, Win 2003 Server , 10 kullanıcısı olan bir ağ, AD kullanmıyorum, CCProxy 6.62 Kullanıyorum.
1. Messenger (Live, Msn, Windows, Yahoo, Gtalk) kullanımını engellemek istiyorum ama Web sayfalarından, ilgili Mail sunucularına client larımın girmesini sağlamam gerekiyor.
2. Log lama yaparken, ortalama olarak 1-2 saatlik log’lama yapabiliyor, sonrasında herhangi bir işlem göstermiyor.

3. Tanımlamadığım IP veya MAC adreslerinin sistemimi kullanmasını istemiyorum.

4. Kullanıcı bazlı olarak internet üzerinden XX Mb üzerinde Download yapmamalarını istiyorum, nereye tanımlamam gerekiyor, veya böyle bir özellik varmı ?

Bunları nasıl yapabileceğim hakkında bilgi verebilirmisiniz veya CCproxy ye ilaveten bunlarıda kapsayan bir program biliyorsanız bu konuda hakkında yardımcı olurmusunuz. Çokmu şey istiyorum acaba  🙁 
Saygılarımla;
Osman LİMAN

Gönderildi : 26/05/2009 17:43

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Merhaba,

http://www.cozumpark.com/blogs/3party/archive/2008/03/17/ccproxy-kurulumui-konfig-rasyonu-nternet-payla-m-log-analizi.aspx  ilgili makaleyi incelermisiniz.

Keyifli çalışmalar

Gönderildi : 26/05/2009 17:52

(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Merhaba,

http://www.cozumpark.com/blogs/3party/archive/2008/03/17/ccproxy-kurulumui-konfig-rasyonu-nternet-payla-m-log-analizi.aspx  ilgili makaleyi incelermisiniz.

Keyifli çalışmalar

Teşekkür ederim okudum ama sorularımın cevaplarını göremedim 

Gönderildi : 26/05/2009 17:59

(@leventkaragoz-2)
Gönderiler: 389
Honorable Member

CC Proxy çok kapsamlı bir program. Ayar menulerini iyi incelemenizi  tavsiye ederim.

Sorduğunuz soruların çoğu, "Account Manager" kısmından ayarlanıyor. Bakınız Web filter ve Bandwidht ayarları.

Log tutma seçeneklerini aktif ettiğiniz halde, seçebildiğiniz bir klasöre günlük txt dosyasi olarak log dosyası tutuyor.

( Shareware sürümü 3 kişi ile sınırlıdır )

Gönderildi : 26/05/2009 18:50

(@eroldursun)
Gönderiler: 2171
Famed Member

log için maxsimum line satırındaki değeri daha yüksek tut

msn yasaklanır mı bilmiyorum

permit only seçeneğiyle sadece belirlediğin ip mac yada user bağlatırsın.

şu boyutta dosya download edemesin özelliği yok (bendeki versiyonda) sadece band genişiliğinin şu kadarını kullansın var.

Gönderildi : 26/05/2009 18:57

Paylaş: