Haberler

Coinbase Twitter Saldırganlarının Fazladan 280 bin Dolar Çalmasına Engel Oldu

Coinbase yaptığı açıklamada, geçen hafta Twitter üzerinden gerçekleşen bitcoin saldırısında müşterilerinin hesaplarını bloklayarak yaklaşık olarak 280 bin USD’lık bitcoin’in saldırganların hesabına aktarılmasına engel olduklarını belirtti.

100 farklı ülkeden 35 milyonun üzerinde kullanıcısı olan kripto para birimi platformu saldırganlarla irtibata geçen hesapları saldırı başladıktan sonra dakikalar içinde kara listeye almayı başardı.

Bu önlemlerle coinbase yaklaşık 1000 kadar kullanıcının dolandırılıp, 30,4 adet bitcoin’in Twitter korsanlarının hesabına aktarılmasını engelledi.

Saldırının başlamasından çok kısa bir süre sonra önlem alınmasına rağmen yine de 14 Coinbase kullanıcısı yaklaşık 3000 USD’lık bitcoini saldırganların hesabına aktardı.

Twitter’ın araştırmasına göre saldırganlar 130 Twitter hesabını hedef aldı. Twitter’ın hedef alınan hesapları arasında @Apple ve @Uber gibi teknoloji devleri, @JeffBezos, @BarackObama, @elon_musk, @kanyewest, @JoeBiden, @BillGates, ve @WarrenBuffett gibi politikacı ve diğer etkili isimler, @coinbase, @Gemini gibi kripto para birimi platformları bulunuyor. Twitter’ın açıklamasına göre bu hesaplardan 45 tanesinin parolaları sıfırlanarak saldırganlar tarafından giriş yapılabilmiş ve hesaplar üzerinden tweetler atılmış ilave olarak bazı kullanıcı adları da satılmaya çalışılmış. Sekiz adet hesabın sahip olduğu veriler ise “Your Twitter Data” aracı kullanılarak indirilmeye çalışılmış. Twitter açıklamasına göre bu hesapların hiçbiri onaylı hesaplar arasında bulunmuyor.

Twitter’ın konuyla ilgili araştırması ve bilgilendirme süreci devam ediyor.

Kaynak    

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.