Haberler

Cisco, Çoklu ve Hibrit Bulut Ortamları İçin Yeni UCS X Serisini Piyasaya Sürdü

“UCS X-Series”, Cisco’nun çeşitli ürünlerinin lansmanını yaptığı Future Cloud etkinliği sırasında duyuruldu.

Cisco, yığın (stack) ve ağ boyunca gözlemlenebilirliğin yanı sıra hibrit bulut dağıtımları için tasarlanmış yeni bir modüler sistem olan Cisco UCS X-Serisini piyasaya sürdü.

Yeni UCS X-Serisi, Cisco’nun çeşitli ürünlerinin lansmanını yaptığı Future Cloud etkinliği sırasında duyuruldu.

Söz konusu UCS duyurusu ile Cisco, hibrit bulut alanındaki ürün ailesini daha da kalabalıklaştırarak, teknolojiye verdiği önemi gösteriyor. Red Hat’i satın alan Dell Technologies, Hewlett Packard Enterprise ve IBM’in tümü, veri merkezleri, bulutlar ve uç bilgi işlem arasında köprü kuran altyapıya güveniyor.

Cisco UCS X
Yeni Cisco UCS X-Series

Cisco’nun kurumsal ağ ve bulut biriminin genel müdürü Todd Nightingale, şirketin kurumsal yapılarda gözlemlenebilirlik sağlamaya odaklandığını söyledi. Nightingale, “Gerçek odağımız, sunucudan uygulamaya kadar yukarıdan aşağıya bir gözlemlenebilirlik sağlama üzerinde” dedi.

Yapılan etkinlikte UCS X-Serisi en ilgi çeken duyuru olurken, teknoloji devi hibrit ve çoklu bulut için bir dizi ürün, entegrasyon ve uygulamanın da duyurusunu gerçekleştirdi. İşte Cisco’nun duyurduğu yeniliklerin bir özeti:

  • UCS X-Serisi: UCS, veri merkezlerinde 50.000’den fazla küresel müşteri tarafından kullanılmaktadır. Nightingale, UCS X-Serisi’nin Cisco’nun UCS X-Fabric teknolojisini içerdiğini ve en iyi raf ve blade teknolojilerini harmanlamayı hedeflediğini söyledi.
  • Intersight Cloud Orchestrator, IT Ops iş akışları için düşük kod gereksinimli bir otomasyon aracı.
  • Intersight Workload Engine, açık kaynaklı Kubernetes ve Çekirdek tabanlı sanal makine üzerine kurulmuş, Hyperflex için bir Cisco işletim sistemi.
  • Cisco Service Mesh Manager, ilke tabanlı güvenliğin gözlemlenebilirliği ve yönetimi için geliştirilmiş olan bir uzantı.
  • Cisco Cloud ACI, 2021 sonbaharında Google Cloud için kullanıma sunulacak. Cisco Cloud ACI, hibrit ve çoklu bulut dağıtımlarını yönetiyor ve halihazırda AWS ve Microsoft Azure ortamlarında çalışıyor.
  • ThousandEyes’in SD-WAN ve Nexus 9000 anahtarları için Cisco Catalyst 8000 Edge Serisi ile Entegrasyonu.
  • Politikaları, bulutlar ve şirket içi dağıtımlar arasında yönetmek için Nexus Dashboard Orchestrator.

Kaynak: theverge.com

Diğer Haberler

Dünyanın En Büyük Et Tedarik Şirketi Fidye Yazılım Saldırısına Uğradı
Conti Fidye Saldırısı 2.6 Milyon Dolara Mal Oldu!
Ücretsiz Olarak Hizmet Veren Google Fotoğraflar Artık Ücretli!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.