Haberler

Bitcoin Rekor Tazeledi: 60.000 Dolar

Bitcoin 2021 yılına fırtına gibi başladı. Dev şirketlerin de yaptığı açıklamalarla rekor tazeleyen Bitcoin, 60.000 dolara ulaştı.

2021 yılı kripto para piyasası için oldukça olumlu seyrediyor. Özellikle pandemi döneminde kripto paralara olan talebin artması, Mart ayıyla birlikte zirveye ulaştı. Kripto paralara olan güvenin de artmasıyla yatırımcıların bu piyasaya yönelmesi dikkat çekti.

Kripto paraların ilki olan Bitcoin ise kendi rekorunu kırarak 60.000 dolara yükseldi. Yaşanan bu olumlu hava altcoin piyasasına da yansıdı.

Pandemi döneminde yapılan yardımlar ve arzı kısıtlı ürünlere yapılan yatırımlar genel olarak yükseliş trendini sürdürüyor. Merkeziyetsiz borsaların yüksek kar vaadi, NFT tokenlerın trend olmaya başlaması gibi etkenler de yatırımcıların iştahını kabartıyor. Diğer taraftan, dev şirketlerin Bitcoin yatırımı yapması, yatırımcıların kripto paralara olan güvenini arttırdı. Bu sayede kripto paralara olan talep gün geçtikçe artmaya devam ediyor.

Öte yandan kripto para borsalarının regüle edilmemesi, manipülasyona ve büyük miktarda kayıplara da yol açabiliyor. Bu açıdan bakıldığında, kripto paraların regülasyona ihtiyacı olduğunu söyleyebiliriz. Bununla birlikte devletlerin de kripto paralara temkinli yaklaştığını ancak durumun 2018 yılındaki gibi katı olmadığını da belirtmekte fayda var.

Son Haberler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.