Haberler

Bir Dijital Yayın Platformu Daha Türkiye Pazarına Giriş Yapıyor!

NetFlix, BluTV, Exxen ve Disney+ gibi dijital yayın platformlarının yanına bir yenisi ekleniyor. Abonelik tabanlı hizmet veren bir platform olan HBO Max, Türkiye’de faaliyetlere başlamak için RTÜK’ten lisans aldı. Detaylar haberimizde.  

Dijital yayın platformları

Dijital yayın platformları özellikle pandemi döneminde insanların evlerinde kapalı kalmasıyla birlikte ciddi bir büyüme gösterdi. Ülkemizde NetFlix, Disney+, BluTV ve Exxen başta olmak üzere milyonlarca aboneye hizmet sağlayan akış platformları bulunuyor. Bu platformların arasında bir yenisi daha ekleniyor. 2020 yılında WarnerMedia sahipliğinde yayın hayatına başlayan HBO Max, ülkemizde de hizmet vermeye hazırlanıyor.

Netflix, Reklamlı Abonelik Ücretlerini Açıkladı!

HBO Max Türkiye’de ne zaman açılacak?

HBO Max

İlk olarak 2018 yılında duyurulmasının ardından 2020 yılında faaliyetlerine başlayan HBO Max, geçtiğimiz yıl yayınladığı bir duyuruda Avrupa pazarında 27 farklı ülkede faaliyet göstereceğini açıklamıştı. Ardından 7 farklı ülkeye daha giriş yapacağını açıklayan platform, Türkiye için 2022 yılını işaret etmişti.

Bugün e-girişim isimli internet sitesinde yapılan habere göre HBO Max, Türkiye’de faaliyetlerine başlamak için hazırlanıyor. Öyle ki hizmete başlamak için en önemli yasal prosedür olan RTÜK lisansı alındı. Lisans süresinin ise 10 yıl olduğu belirtildi. Bu bilgiden hareketle HBO Max’ın kısa süre içinde Türkiye’de hizmete açılması bekleniyor.

HBO Max’ta hangi yayınlar var?

Tüm dijital yayın ve akış platformları gibi kendi içeriklerine sahip olan HBO Max’ın en popüler yapımı Game of Thrones. The Leftovers, The Wire, Watchmen, Chernobly gibi milyonlarca izlenmeye sahip yapımlar da HBO Max yapımları arasında. Platformun ülkemize özgü yapımlarını ise tanıtımın ardından duyurması bekleniyor.

Siz de dijital yayın platformları ve HBO Max’ın Türkiye pazarına girişi hakkında görüşlerinizi yorum kısmından paylaşabilirsiniz.

GÜNCELLEME (03.10.222) : Hbo MAX Türkiye haberleri ile ilgili Warner Bros’tan yapılan açıklamada bu tür bir girişimin söz konusu olmadığı bildirildi. Detaylar için Warner Bros’tan Resmi Açıklama Geldi! Hbo MAX Türkiye Pazarına Girecek mi? başlıklı haberimizi inceleyebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu