Haberler

Apple Yeni Akıllı Ev Teknolojileri ile Karşımızda!

Teknoloji alanında yaptığı yeniliklerle gündeme gelen Apple, akıllı ev sektörüne giriş yapmaya başlıyor. Şirket, bu ay içerisinde dört farklı akıllı ev teknolojisini müşterilerine sunmaya başlayacak.

Farklı ürünlerle karşımıza çıkacak olan şirket, insanların hayatlarını kolaylaştırmaya ve bambaşka teknoloji alanlarını geliştirmeye devam ediyor. Geçtiğimiz dönem içerisinde Apple Watch ve iPhone adına yeniliklerini sunan Apple, yeni yaptığı açıklamada akıllı ev teknolojilerine adım atmaya başladıklarını gösterdi. Firma HomePod çalışmalarına aralıksız devam edildiğini açıkladı.

Şirket son yaptığı açıklamalarla birlikte yeni modelleri hakkında müşterilerini bilgilendirmişti. Özellikle M2 Pro ve M2 Max işlemciler üzerine yapılan geliştirmeler Macbook Pro için oldukça kaliteli ve devasa güncellemelerden oluşuyordu. Akıllı saatler hakkında da açıklamalar yapan marka, sporcular ve gündelik işlemler için oluşturduğu Watch Series 8’i tanıtarak herkesin heyecanını yükseltmişti. Bütün bunların üzerine çalışmalar devam ederken yeni bir açıklamada CEO tarafından geldi. Yapılan açıklamada her alanın farklı şekilde geliştiği ve ev teknolojilerinin hızlı bir biçimde geliştirmeye başlandığı, dört yeni sistem üzerine çalıştıklarını belirtildi.

iPad ve HomePod Tek Bir Ekranda Olacak

İnsanlara bambaşka ürünler sunmaya çalışan Apple, ev teknolojileri için ürettiği HomePod isimli modelin daha fazla üzerine çalışılacağını duyurdu. Güncel olarak HomePod, siz evdeyken veya uzaktayken ev ile bağlantı kurabilmenizi, iletişim halinde olabilmenizi sağlamaktadır. Henüz ülkemize gelmeyen sistem, yeni yeni giriş yapacağı söylenirken satışların artması durumunda geleceği söylendi.

Yapılan diğer açıklamalarda ise iPad ile HomePod’in sabit bir ev ekranı olacağı ve buradan kolaylıkla takip işlemleri yapılacağı belirtildi. Sistemin aile bireylerini kolaylıkla takip edebiliyor olması, herkesin dikkatini çeken durumlardan bir tanesi oldu. 4 farklı alan üzerine inşa edilen bu akıllı evler önümüzdeki sene içerisinde açıklanarak herkesin satışına sunulacak.

Kaynak

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu