Haberler

Elon Musk’tan Twitter CEO’suna Beklenmeyen Açıklama!

Geçtiğimiz ay içerisinde dava ile neticelenen Elon Musk ve Twitter anlaşmazlığı büyük iddialarla devam ediyor. Musk, yeni yaptığı konuşmalarda Twitter CEO’suna beklenmeyen söylemlerde bulundu.

Elon Musk, geçtiğimiz ay içerisinde Twitter platformunu satın alacağını ve yeni bir düzen oluşturacağından söz etmişti. Devamında platform içerisindeki bot hesapların büyük bir yer kapladığından bahsederek bir açıklama beklediğini, açıklama gelmediği taktirde de anlaşmayı sonlandıracağından bahsetmişti. Uygulamadan net bir açıklama gelmemesiyle birlikte anlaşmadan çekilen Musk için bir dava açılmış ve bu davada verilen zararın karşılanması isteniyordu.

Twitter tarafından gelen bu davanın günü belirlenirken Elon Musk CEO’ya yeni çağrılarda bulundu. Yapılan anlaşmazlıklar sonucunda halka açık bir alanda platformun CEO’su ile birlikte konuşmak istediğini, bir oturum içerisinde tartışmaya davet ettiğini söyledi. Genel olarak satın alımın gerçekleşmeme nedeni spam ve bot hesaplar olduğu biliniyor. Bunun sonucunda çıkarılan gözlemde ise Musk’ın net bir cevap aradığı, olayları gerçekten çözme peşinde olduğu görülmekte.

İlk Duruşma Ekim Ayında Gerçekleşecek

Twitter tarafından gelen dava açımı ile birlikte uzun bir sürecin işleneceği düşünülse de hızlı bir karar alınacağı görüldü. Mahkemeden gelen karar ile birlikte ekim ayında ilk duruşmanın gerçekleşeceği belirtilirken, Musk’ın Twitter üzerinden yaptığı açıklamalarla bir anlaşma yapılabilmesi söz konusu oldu.

Yapılan açıklamada, ‘’Twitter CEO’sunu bot yüzdesi için halka açık bir tartışmaya davet ediyorum. Günlük %5’ten az spam/bot kullanıcılara sahip olduğunu kanıtlamasına izin verin.’’ ifadesini kullandı. Sosyal medya üzerinde büyük bir gündem yaratan bu çağrıyla birlikte CEO’dan gelecek olan yanıt merakla bekleniyor.

Peki siz bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? Musk, yapacağı hamlelerde anlaşmaya varabilecek mi?

Kaynak

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu