Haberler

Bakan Karaismailoğlu’ndan Ücretsiz İnternet Açıklaması

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu bugün yapılan Akıllı Ulaşım Sistemleri Strateji Belgesi ve Eylem Planı tanıtımında öğrenciler için ücretsiz internet açıklamasında bulundu.

“İhtiyaç olduğu sürece öğrencilerimize ücretsiz internet paketlerini vermeye devam edeceğiz”

Pandemi nedeniyle evlerden yapılan eğitimler, bir dizi sorunları da beraberinde getiriyor. Özellikle internete erişeyemeyen öğrenciler için sürecin oldukça zorlu geçmesi ve aldıkları eğitimlerin yetersiz olması nedeniyle bir takım çözümler sunuluyor.

Bugün Bakan Karaismailoğlu yaptığı açıklamada, “Salgının başlangıcı ile birlikte yaklaşık 800 bin sağlık çalışanımıza, aile hekimlerine ve YÖK’e bağlı üniversiteler ile Milli Eğitim Bakanlığımıza bağlı okullardaki öğrencilerimize yönelik ücretsiz ses ve internet paketlerinin tanımlanmasını sağladık. Sağlık Bakanlığımızın sahada ve filyasyon ekiplerinde bulunan yaklaşık 25 bin çalışanına aylık 15 Gigabyte ve 15 bin dakika paketleri halen devam etmektedir. Yine Milli Eğitim Bakanlığımızın Eğitim Bilişim Ağından yararlanmakta olan tüm öğrencilerine mobil ve sabit operatörlerimizle birlikte 6 Gigabyte ve 8 Gigabyte ücretsiz internet paketlerini vermeyi sürdürüyoruz. Bu sayede Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı olarak öğrencilerimizin uzaktan eğitim süreçlerine destek oluyoruz. Türk Telekom, Turkcell ve Vodafone ile yapmış olduğumuz bu çalışmalar ile ihtiyaç olduğu sürece öğrencilerimize ücretsiz internet paketlerini vermeye devam edeceğimizin altını çizmek istiyorum” dedi.

Ayrıca Bakan Karaismailoğlu, “Salgın sürecinin başlangıcından itibaren ilk 3 aylık dönemde geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre; sabit abonelerin aylık internet kullanımı yüzde 51, mobil abonelerin aylık internet kullanımı yüzde 56 oranında arttı. Güçlü haberleşme altyapımızla; operatörlerimiz, tüm bu trafik artışlarını karşılayarak vatandaşlarımıza kesintisiz iletişim sunmaya devam etmektedir.” açıklamasında bulundu.

Önceki günlerde Acun ILICALI da bu konuyla ilgili yardım kampanyası başlatmış ve TV 8 kanalından bilgisayarı olmayan öğrenciler için yardım toplamıştı.

Çözümpark ailesi olarak dileğimiz öğrencilerin sağlıklı bir şekilde eğitim hizmetlerinden yararlanabilmesi ve pandemi sürecini en az eğitim hasarıyla atlatabilmemiz yönünde.

Kaynak

Son Haberler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.