Haberler

Axie Infinity’den 620 Milyon Dolarlık Kripto Para Çalındı

Bir bilgisayar korsanı, Axie Infinity’nin Ronin bridge’den yaklaşık 620 milyon dolarlık Ethereum ve USDC tokenlerini çaldı ve muhtemelen tarihin en büyük kripto hack’i olacak. Ronin, Sky Mavis tarafından Axie Infinity oyunu için işlemleri kolaylaştırmak için oluşturulan bir Ethereum zinciri. Sky Mavis, saldırganların Ronin bridge’i hacklediğini ve 173.600 Ethereum ve 25,5 milyon USDC tokenini çaldığını ve bugünün fiyatlarıyla 617 milyon dolar değerinde olduğunu açıkladı. Ronin zinciri, işlemleri onaylamak için 9 doğrulayıcı kullanırken, saldırganların kripto parayı birdge’den çekmek için gereken doğrulayıcı imzaların beşi üzerinde kontrol sahibi olmayı başardılar.

Çalınan kripto para biriminin çoğu saldırganın ETH’yi çeşitli adreslere ve borsalara aktardığı bazı faaliyetler olmasına rağmen, hala saldırganın Ethereum adresinde bulunuyor.

Sky Mavis, saldırıyı araştırırken Ronin bridge ve Katana Dex’i de kapattı. Sky Mavis, “Kullanıcı fonlarında herhangi bir kayıp olmadığından emin olmak için kolluk kuvvetleri, adli kriptograflar ve yatırımcılarımızla birlikte çalışıyoruz. Şu anda en büyük önceliğimiz bu,” diye açıklıyor.

Kaynak: bleepingcomputer.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

ÇözümPark Bilişim Portalı gönüllü bir organizasyon olup tek gelir kaynağı reklamlardır. Bu nedenle siteyi gezerken lütfen reklam engelleme eklentinizi kapatın veya Çözümpark web sitesi için izin tanımı yapın. Anlayışınız için teşekkürler.