Haberler

ARM İşlemcili Mac Mini: Apple Geliştiricileri İçin Tasarlandı

WWDC 2020 haberlerine devam ediyoruz. Apple geliştiricileri için özel olarak geliştirdiği kendi işlemcisine sahip uygulamaların geliştirilmesinde yardımcı olacak Mac Mini’yi duyurdu.

Apple, Intel’den ayrılıp kendi üreteceği işlemcinin doğrulanmasının ardından, geliştiricilerin yakında bir Mac Mini alacak ve Geliştirici Geçiş Kitine erişebileceklerini açıkladı.  Mac Mini, Apple’ın 2020 iPad Pro’da bulunan A12Z çipiyle beraber 16GB RAM ve 512GB SSD’ye sahip olacak.  Apple’in CEO’su etkinliğin açılış gününde,  Apple cihazlarının ARM işlemcilerine geçişin iki yıl içinde tamamlanmasını beklediğini söyledi.

Geliştiricilerin uygulamalarını hazırlamasına yardımcı olmak için sistem, macOS Big Sur ve Xcode’un beta sürümleriyle önceden yüklenmiş olarak gelecek. Geliştiriciler, bugünden itibaren 500 dolar karşılığında Geliştirici Geçiş Kiti’ni talep edebilir. Kitin kısıtlı sayıda olduğunu söyleyen Apple, önceliğin geliştiriciler için olacağını ve programın sonunda Apple’a geri verilmesi gerektiğini söylüyor.

Yaşar YILMAZER

İnterneti, okumayı, üretmeyi, rakamları seven. Sistem uzmanı ve mali müşavir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu