Anasayfa » Apple WWDC 2020 Başlıyor. Etkinlikte Bizi Neler Bekliyor?

Makaleyi Paylaş

Haberler / Uncategorized

Apple WWDC 2020 Başlıyor. Etkinlikte Bizi Neler Bekliyor?

Apple WWDC 2020 bugün bütün heyecanıyla başlıyor.

Daha önceki haberimizde bahsettiğimiz Apple WWDC Dünya Çapında Geliştiriciler Konferansı COVID-19 salgını nedeniyle normalden çok farklı bir biçimde gerçekleşiyor. Açılış konuşması 22 Haziran Pazartesi günü başlıyor. Pandeminin etkilerinin devam etmesi sebebiyle birçok etkinlik ya ertelendi yada sanal olarak ilk defa dijital ortamda sunuldu. Apple da tüm konferansı ilk defa dijital bir formatta sunacak. Temel olarak, Şirketin tüm donanımları için en önemli başarısı olan yazılım paketleri iOS, macOS, watchOS ve tvOS’un yenilikleri anlatılacak. Apple’ın Intel tabanlı işlemcilerden Mac masaüstü ve dizüstü bilgisayarları için özel olarak tasarlanmış ARM yongalarına geçişi WWDC’de bildireceği ve tanıtacağı bekleniyor. Bu yenilik, Apple’ın bilgisayar ürünleri için önemli ve ekonomik anlamda olumlu değişiklik olacak.Bazı önemli girişimlerin (Spotify, EpicGames) Apple’a Karşı komisyon oranlarından ve bazı politikalarından şikayetçi olduğu gündemin konuları arasında. Bu etkinlikte bu söylemler içinde bir cevap bekleniyor diyebiliriz. Biraz özet geçtikten sonra işte Apple’ın bu yıl duyurmasını beklediğimiz başlıklar: iOS 14 her yıl tanıtılan yeni versiyon iOS kullanıcıları için heyecanlandırdığı bir gerçek. iOS 12 neredeyse tam puan almış olsa da güncel versiyon iOS 13 için bunu pek söyleyemeyiz iOS 14 için sızan söylentiler arasında uzun yıllar eklemekte direttiği widget özelliği. Android tabanlı cihazlarda saat takvim gibi masaüstü kartları kullanıcılar tarafından merakla bekleniyor.

Diğer beklenen yeni özelliklerden bir tanesi ise iPhone veya Apple Watch’unuzu arabanızın kilidini açmak için bir NFC araba anahtarı olarak kullanmanıza izin verecek “CarKey”. Son olarak, işitme kaybı olan kullanıcılar için gelişmiş erişilebilirlik özelliklerinin eklendiği söylentiler arasında.

22-26 Haziran 2020 tarihleri arasında gerçekleşecek olan etkinliği resmi sitesinden canlı takip edebilirsiniz


Makaleyi Paylaş

sistem uzmanı, mali müşavir, işletme müdürü. İnterneti,okumayı,üretmeyi ve paylaşmayı seven

Cevap bırakın

Email adresiniz gizli kalacak Zorunlu alanlar * olarak işaretlenmiştir

Bunları kullanabilirsinizHTML etiketler ve öznitelikleri: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>